Щоб випічка виходила пухкою та смачною, в тісто додають соду або спеціальний розпушувач.
Однак потрібно знати, коли і який порошок потрібно додавати. Читайте в матеріалі ТСН.ua про це. Про це повідомляють Контракти.UA.
Харчова сода має вигляд білого кристалічного порошку. Ця лужна речовина також називається бікарбонатом натрію. Під час поєднання з рідиною та кислотним інгредієнтом сода активується, що запускає процес утворення вуглекислого газу. Саме завдяки цьому випічка піднімається і стає пухкою.
Головна відмінність розпушувача від соди в тому, що він містить не лише бікарбонат натрію, але й кислоту, яка також необхідна для піднімання тіста. А ще до складу розпушувача входить кукурудзяний крохмал. Його часто додають як буфер — він не дає кислоті й основі активуватися під час зберігання.
Основне правило, яке потрібно завжди пам'ятати, полягає в тому, що сода та розпушувач не є взаємозамінними. Ці порошки додаються до різних видів тіста, щоб воно вийшло пухким і смачним.
Коли можна додавати соду в тісто? Вона буде корисною лише в тому разі, коли серед компонентів є кислі (наприклад, сметана, кефір, сироватка, кисле молоко тощо). Якщо в тісто не додаються кислі інгредієнти, соду можна загасити. Для цього використовуються лимонний або ягідний (з кислих ягід) сік, оцет. Однак у такому разі важко вгадати, чи випічка буде смачною.
Коли краще додавати розпушувач? Якщо ви не хочете гасити соду, краще брати розпушувач. Його зазвичай змішують із сухими інгредієнтами (наприклад, борошном), а вже потім додають рідкі. Саме в цей час можна побачити, як починається реакція з виділенням бульбашок у повітря.