Перед вами сучасна нова пральна машина з великою кількістю різних режимів прання, з яких найчастіше використовують всього лише кілька.
Відбувається так тому, що назви більшості режимів незрозумілі. Давайте ж розбиратися у відмінностях. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Звичайно, різні виробники часто називають режими по-своєму, проте можна поділити всі типи прання на три основні групи:
Особливості:
Найбільш "спекотними" з точки зору температури води є два режими прання: "Бавовна/Льон" та спеціальний дитячий, який орієнтований на кип'ятіння одягу (там температура також сягає 90-95 градусів). Однак у більшості пральних машин ці програми використовуються для виведення сильних забруднень на одязі і білизні (чоловічі шкарпетки, футболки, рушники, постільна білизна тощо).
Слід також зазначити, що в режимах, які були створенні для прання натуральних тканин, використовується багаторазове полоскання і віджимання на високих обертах. Пов'язано це з тим, що з бавовни і льону дуже важко виполіскується пральний порошок, а самі тканини є гігроскопічними.
Особливості:
Деякі виробники часто називають цю програму "Змішані тканини". Вона дає можливість в процесі одного прання випрати різні види тканин, а прання завжди відбувається за низької температури (30-40 градусів). Ви можете підвищити її вручну до 60 градусів, але це не завжди потрібно робити, адже деякі види синтетичних тканин можуть просто дефомуватися.
Якщо вам важко зорієнтуватися, як краще прати той чи інший предмет одягу, обов'язково прочитайте інструкцію на ярлику. Так ви точно не помилитесь з температурою.
Особливості:
Хоча ця програма, зазвичай, не викликає запитань, коли її потрібно використовувати, варто зазначити, що вона підходить не лише вовняним речам, але й тому одягу, який містить невисокий відсоток вовни (на ярлику також може бути написано "альпака", "мохер"). Крім того в господарстві завжди потрібно мати спеціальний пральний засіб для вовняних речей, який пом'якшить тканину і вбереже його від зношування під час інтенсивного віджимання.
Практично аналогом цього режиму є "Делікатний". В ньому також можна прати шерсть, а також шовкові блузи, тонку білизну, краватки, палантини. В цьому разі прання відбувається за низької температури, а швидкість віджимання не перевищує 400 об/хв.
Деякі пральні машинки пропонують також окремий режим для прання тільки білої або тільки чорної білизни. Іноді ці програми поєднуються, тоді можна побачити назву "Чорне/біле 40". Це означає, що цей режим підходить для прання білої і чорної білизни, він використовує температуру до 40 градусів.
Особливості:
Далеко не завжди нам потрібно використовувати повноцінне прання. Наприклад, іноді просто хочеться "освіжити" білизну чи улюблену сорочку. Саме для такого і була створена ця програма, в якій вода нагрівається максимум до 40 градусів. Хоча час циклу і скорочується, він проходить повністю всі етапи.
Особливості:
Що важливо пам'ятати, коли ви перете дитячий одяг? Відіпрати плями і позбутися пилових кліщів, тому виставляється висока температура, далі потрібно ретельно видалити всі залишки порошку, тому і використовується додаткове полоскання. Насамкінець, дитячий одяг потребує швидкого висушування, тому віджимання відбувається на максимальних обертах. Але не весь дитячий одяг можна прати за допомогою цього режиму. Наприклад, синтетика його не перенесе.
Особливості:
Ручне прання а машинці використовується тоді, коли потрібно випрати речі, що не переносять традиційних програм. Тому в цьому разі потрібно максимально акуратно відібрати одяг. Високих обертів віджимання тут ви не побачите. В результаті: серйозні плями навряд чи вийде відіпрати, але речі точно не зіпсуються.