Контракти.ua

303  —  18.12.24
РФ залучає північнокорейських солдатів до боїв, приховуючи їхні втрати, - Зеленський
РФ залучає північнокорейських солдатів до боїв, приховуючи їхні втрати, - Зеленський

Російська Федерація почала використовувати солдатів Північної Кореї у боях у Курській області. Вони вже зазнали втрат.

Як пише РБК-Україна, про це президент Володимир Зеленський заявив під час вечірнього звернення. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами Зеленського, він заслухав доповідь головнокомандувача Олександра Сирського. Вона стосувалася ситуації на фронті, зокрема в Донецькій області.

Також вони обговорили ситуацію в районах Курської операції. Сирський доповів про участь північнокорейських солдатів у боях на боці російської армії. Президент зауважив, що вже є багато деталей і щодо знищення цих сил.

Адже, за попередніми даними, росіяни намагаються приховати втрати північнокорейців. Наразі Сили оборони України та розвідка з’ясовують повну інформацію щодо реальних втрат російських підрозділів, до яких залучені ще й корейці.

"На жаль, доводиться оборонятися ще й від них. Хоча жодної причини немає, щоб ще й корейці гинули в цій війні. Єдина причина - це божевілля Путіна, яке охопило Росію та підживлює цю війну. Будемо й надалі захищати наші позиції", - сказав Зеленський.

Війська КНДР у Росії

Нещодавно стало відомо про участь північнокорейських військових у війні Росії проти України. За різними джерелами, у Росії перебувають від 10 до 12 тисяч військових із КНДР, включно з елітними підрозділами.

Їх було направлено для підтримки російських операцій, зокрема на фронті в районі Курської області, де Україна раніше провела успішну контратаку. Ці сили діють під виглядом російських військових, що свідчить про намагання Москви приховати реальну роль Пхеньяна в конфлікті. Таке залучення стало наслідком угоди про військову співпрацю, укладеної між Росією та Північною Кореєю у 2024 році

Також сьогодні представник Міноборони США генерал Патрік Райдер підтвердив, що серед солдатів КНДР, яких відправили в Курську область, є вбиті й поранені.

Статьи по теме
Я не зніму членство України в НАТО зі столу переговорів, - Зеленський
Я не зніму членство України в НАТО зі столу переговорів, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції 2025 заявив, що не зніме членство України в НАТО зі столу переговорів. При цьому він назвав Путіна "найвпливовішим" членом НАТО.
16.02 — 173

Україна поверне території, коли РФ ослабне, важливо прискорити цей момент, - Зеленський
Україна поверне території, коли РФ ослабне, важливо прискорити цей момент, - Зеленський

Україна поверне окуповані території, коли Російська Федерація буде слабкою. Нинішнє завдання - прискорити настання цього моменту.
11.02 — 146

Через удар по пункту управління РФ у Курській області загинули 20 офіцерів, - Зеленський
Через удар по пункту управління РФ у Курській області загинули 20 офіцерів, - Зеленський

Українські військові вразили пункт управління у Курській області 3 лютого. Окупанти зазнали великих втрат серед офіцерського складу.
09.02 — 194