Економіст Ігор Ліпсіц пояснює, чому позитивний ефект від банкрутств, який працює в економіках країн Заходу, не спрацює в Росії.
Навіть неминуче банкрутство значної частини російських підприємств не оздоровить економіку РФ, а лише посилить загальну кризу. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це в інтерв'ю NV розповів Ігор Ліпсіц, російський економіст, який проживає в Литві.
Експерт пояснює, що серед російських топчиновників та аналітиків існує думка, що банкрутство підприємств позитивно вплине на економіку. Такі погляди, зокрема, має голова центробанку РФ Ельвіра Набіулліна.
Банкрутства дійсно позитивно впливають на держави з ринковою економікою, адже місце прогорілих неефективних компаній займають агресивні новачки. Але, як запевнює Ліпсіц, це не стосується Росії, де ніхто не може перехопити ринок, не може наростити виробництво як більш ефективний виробник, коли збанкрутував менш ефективний конкурент. Бо там фактично уся економіка стала державною, а приватні інвестори не будуть ризикувати, та вкладатись у збанкрутілі підприємства, аби оздоровити їх, змінити організацію виробництва, технологію, обладнання.
«Хто вкладатиметься в оздоровлення зараз у російській економіці? Ніхто і ніколи. Це неефективно, це дорого. Це занадто ризиковано — вкладати гроші. Тому банкрутство може бути, а оздоровлення економіки не може бути. Може бути тільки скорочення пропозиції, як це було в 90-х роках у РФ. Тому картина погана», — каже Ліпсіц.