Контракти.ua

291  —  15.11
Чи може Трамп завершити війну у січні – Портников відповів
Чи може Трамп завершити війну у січні – Портников відповів

Журналіст певен, що сам факт переговорного процесу не означає зупинення воєнних дій.

Дональд Трамп поки не є президентом Сполучених Штатів, він – обраний президент і будь-яке рішення може ухвалювати після січня. Можливість припинення вогню в Україні більше залежить не від позиції Трампа, а від того, чи погодиться на якісь умови Росія. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Таку думку висловив український журналіст Віталій Портников, коментуючи інформацію The Economist, що 20 січня 2025 року, дата інавгурації Трампа, може бути першим моментом для будь-якого можливого припинення вогню

"Немає жодного значення, яку дату припинення вогню будуть оголошувати Сполучені Штати – ані до вступу Дональда Трампа на посаду, ані після вступу Трампа на посаду. Тому що має значення, чи погодиться з цією датою припинення вогню російська сторона. Якщо російська сторона може погодитися, Дональд Трамп, звичайно, може розраховувати на якесь врегулювання. Якщо російська сторона не погодиться, то немає значення, що буде говорити Трамп", – вважає Портников.

Журналіст різко заявив, що немає значення, що "одна людина, далека від реальності, виголошувала на передвиборчих мітингах, щоб повернутися до Білого дому".

На його думку, сам факт розмови Трампа з Путіним – це перемога Путіна. Портников нагадав, що чинний президент США Джо Байден відмовився говорити з російським диктатором після початку повномасштабного вторгнення.

Аналогія з В'єтнамською війною

Журналіст певен, що сам факт переговорного процесу не зупиняє воєнні дії. Також він навів історичну аналогію з подіями В'єтнамської війни 1959-1975 років між комуністичним Північним В'єтнамом (який підтримували СРСР та КНР) і Південним В'єтнамом (який підтримувався США).

"Домовленості по В'єтнаму призвели до краху Південного В'єтнаму. Був довгий переговорний процес, одночасно йшла війна. Перемовини закінчилися перемир'ям. Потім Північний В'єтнам добив Південний В'єтнам за повної байдужості американського Конгресу. Тодішній президент Джеральд Форд звертався до Конгресу Сполучених Штатів з проханням допомогти Південному В'єтнаму. На що вони йому сказали: "А вже все закінчилося", – нагадав Віталій Портников.

Раніше колумніст Макс Бут у The Washington Post розповів, як Трамп може примусити Путіна закінчити війну.