Туск зауважив, що новообраний президент США сповідує один принцип у політиці, який не приховує, – "певного роду непередбачуваність".
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що на сьогодні ніхто світі не може точно сказати, як обраний президент США Дональд Трамп діятиме щодо війни в Україні. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це Туск сказав на пресконференції у Варшаві 7 листопада, повідомляє "Укрінформ".
На думку очільника польського уряду, слід очікувати "динамічного президентства" Трампа, і треба бути готовими до змін у порівнянні з президентом Джо Байденом.
"Що це означає також для нас у ключовій справі безпеки, тобто у питанні: Україна, Росія, війна? Чи це означає зміну фронту у Вашингтоні? Я не знаю сьогодні у світі нікого, хто б точно відповів на це запитання. Останніми місяцями ми чули змінні думки, змінні пропозиції з різних питань", – розповів Туск.
Він назвав Трампа "вимогливим партнером". Водночас у польського прем’єра під час головування у Раді ЄС за першої каденції Трампа склалися з ним "хороші стосунки".
За словами Туска, новообраний президент США сповідує один принцип у політиці, який не приховує, – "певного роду непередбачуваність".
"Я часто чув, також і в розмовах віч-на-віч від Дональда Трампа, що це хороший спосіб заскочити когось зненацька. Іноді він таким чином заскочує зненацька союзників, іноді – ворогів", – зауважив прем’єр-міністр Польщі.
Він акцентував, що незважаючи на "динаміку подій", Польща повинна визначати і робити те, що в її інтересах.
Туск також анонсував, що він у недалекому майбутньому зустрінеться з Трампом. Але оскільки ще декілька тижнів президентом США буде Байден, то ситуація на фронті і польсько-американські інтереси "вимагають бути зрілими і серйозними".
"Я знаю, що маю робити спільно з нашими американськими друзями, і не дозволю собі жодних ризиків", – зазначив глава польського уряду.
Він також спростував інформацію про те, що вже нібито провів телефонну розмову з Трампом.
Нагадаємо, за даними The Wall Street Journal, радники Трампа висунули різні версії плану закінчення війни в Україні. Один із планів передбачає відмову від НАТО; заморожування лінії фронту і створення демілітаризованої зони; залишення Росії захоплених територій та постачання зброї від США для стримання майбутнього нападу.