Контракти.ua

6483  —  06.11
В НАТО зробили заяву про участь військ КНДР у війні проти України
В НАТО зробили заяву про участь військ КНДР у війні проти України

В НАТО заявили, що знають про співпрацю РФ не лише з Північною Кореєю.

На тлі направлення військових Північної Кореї до РФ для їхньої участі в агресивній війні союзники по НАТО мають поставити Україні все необхідне для досягнення перемоги в боротьбі проти вторгнення, адже присутність північнокорейських військ на боці Росії є фактом значної ескалації. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це в Берліні під час спільної пресконференції з федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцом заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте 4 листопада.

"Північнокорейські війська залучили в Росії проти України, і це є значною ескалацією. Це робить нас навіть більш сфокусованими та відданими, щоб надати Україні все, чого вона потребує, щоб боротися як проти Росії, так і проти північнокорейських військових", – зазначив Рютте.

Він нагадав, що Німеччина вже спрямувала до України військову допомогу на 28 млрд євро і стала другою країною за обсягом такої допомоги після США.

"Ми маємо продовжувати працювати, щоб наше оборонне виробництво було прискорене, і забезпечити, що Україна може перемогти і що Путін не досягне успіху в Україні", – наголосив Рютте.

Він також нагадав про тісну співпрацю НАТО з Індо-Тихоокеанськими партнерами для відповіді на напруженість, яку такі дії викликають. Зокрема, Альянс зміцнює зв’язки у сфері безпеки з Республікою Корея, Японією, Австралією та Новою Зеландією.

"За цього нового розвитку ми маємо зробити все, що можемо, щоб не лише євроатлантична безпека, але також Індо-Тихоокеанська безпека були захищеними", – сказав Рютте.

Китай також надає Росії товари подвійного призначення і допомагає уникати санкцій, додав Рютте.

"Безумовно, Іран також допомагає Росії в її воєнних зусиллях. Це є для нас мотивом робити більше, щоб відповісти на цей дуже серйозний розвиток та ескалацію", – додав він.

Нагадаємо, стало відомо, що в перші дні великої війни Росія запропонувала Україні мирну угоду, яка за багатьма пунктами була схожа на вимоги "капітуляції".