Контракти.ua

256  —  26.10
Воєнна економіка РФ пройшла свій пік і починає виснажуватись, - Bloomberg
Воєнна економіка РФ пройшла свій пік і починає виснажуватись, - Bloomberg

Зростання російської економіки у воєнний час пройшло свій пік. Наразі спострегається її спад.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Пік зростання був пройдений, швидше за все, в середині цього року. Якою буде траєкторія зростання в наступному році - відкрите питання, чи буде це "м'яка" або "жорстка" посадка для економіки", - сказав виданню економіст Олег Кузьмін, економіст.

Як пише Bloomberg, стрімке зростання економіки в Росії забезпечило військове виробництво. Однак попри те, що воно продовжує розширюватися - цього недостатньо, щоб компенсувати спад в інших секторах економіки.

Також варто зауважити, що днями Міжнародний валютний фонд погіршив свій прогноз щодо економіки Росії і тепер бачить зростання в 2025 році на рівні 1,3% порівняно з 1,5% раніше.

Цікаво і те, що у вересні російське виробництво скоротилося вперше з квітня 2022 року. При цьому у серпні економіка РФ зросла на 2,4% в річному обчисленні. Це найповільніший показник з часу рецесії, що настала одразу після вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Зазначається, що таке уповільнення за межами військово-промислового сектору підкреслює подальше занурення Росії в економіку війни.

Росіяни вже стикаються з кризовими процентними ставками, а в п'ятницю центральний банк може підвищити базову ставку до 20% - так само високо, як і через кілька тижнів після початку вторгнення. Таким чином там намагаються приборкати інфляцію. Будь-який спад в економіці може призвести до того, що росіяни "відчують економічний біль", від якого вони були в основному захищені на тлі санкцій, які продовжують запроваджувати США та їхні союзники.

Економіка Росії

Раніше ми писали, що доходи Росії від експорту нафти зросли в липні 2023 року, оскільки ціни перевищили встановлений країнами G7 ліміт. За даними МЕА, Росія отримала 15,3 млрд доларів, що на 20% більше, ніж у червні, завдяки зростанню світових цін та зменшенню знижок на нафту.

Водночас спецпредставник Євросоюзу з питань санкцій Девід О'Салліван заявив, що санкції мають серйозний вплив на Росію, і згодом це ставатиме все більш і більш очевидним. За його словами, Путін був змушений поїдати російську економіку.

Статьи по теме
Російська влада змирилася з падінням рубля до 100 за долар, - Bloomberg
Російська влада змирилася з падінням рубля до 100 за долар, - Bloomberg

Російський карбованець падає до позначки 100 за долар. Але цього разу влада, схоже, змирилася з тим, що дозволить йому досягти рівня, який раніше викликав жорстку політичну реакцію.
16.10 — 272

Росія очікує падіння основного джерела доходів для ведення війни, - Bloomberg
Росія очікує падіння основного джерела доходів для ведення війни, - Bloomberg

Уряд Росії прогнозує зниження доходів від продажу нафти та газу протягом наступних трьох років. Це станеться через зниження цін на енергоносії та м'якший податковий режим для "Газпрому".
25.09 — 272

Туреччина подала заявку до БРІКС у прагненні створити альянси за межами Заходу, - Bloomberg
Туреччина подала заявку до БРІКС у прагненні створити альянси за межами Заходу, - Bloomberg

Туреччина офіційно подала заявку на вступ до групи країн БРІКС, що об'єднує ринки, що розвиваються. Країна прагне посилити свій глобальний вплив та налагодити нові зв'язки за межами своїх традиційних західних союзів.
03.09 — 352