Контракти.ua

428  —  24.10.24
МВФ дав рекомендації Україні щодо податків
МВФ дав рекомендації Україні щодо податків

Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні подвоїти зусилля щодо мобілізації внутрішніх доходів. Фонд не виступає за підвищення ставок.

Про це заявила Ера Дабла-Норріс, заступник директора департаменту МВФ з фінансових питань, повідомляють Контракти з посиланням на РБК-Україна.

"З точки зору пріоритетів ми вважаємо, що владі (України, - ред.) необхідно продовжувати відновлювати стійкість заборгованості", - сказала вона.

За її словами, щодо цього є два важливі аспекти. Перший – завершити реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу відповідно до програмних зобов'язань. І другий - справді подвоїти зусилля щодо мобілізації внутрішніх доходів та прискорити реалізацію своєї Національної стратегії доходів

"Що тут важливо, то це те, що стратегія спрямована не тільки на збільшення доходів, мобілізацію доходів, а й на фундаментальну зміну податкової системи", - зазначила Дабла-Норріс.

Представник фонду нагадала, що Стратегія спрямована на скорочення ухилення від сплати податків, уникнення податків, покращення дотримання податкового законодавства та, у ширшому розумінні, підвищення справедливості та рівноправності податкової системи.

"І МВФ давно виступає за те, щоб країни не підвищували ставки. Йдеться про розширення бази та створення максимально справедливих та рівноправних податкових систем", - додала Дабла-Норріс.

Статьи по теме
Російська економіка падає? Експерт назвав справжній стан справ
Російська економіка падає? Експерт назвав справжній стан справ

На сьогодні російська економіка починає переходити від застою (стагнації) до падіння, такий стан називається "технічна рецесія".
29.11 — 228

Бюджет України готується з розрахунку продовження війни у 2026-му
Бюджет України готується з розрахунку продовження війни у 2026-му

Міністерство фінансів України готує державний бюджет-2026 з розрахунку, що війна триватиме впродовж усього наступного року.
18.08 — 299

Програма МВФ вже не відповідає потребам України: Пишний пояснив причини
Програма МВФ вже не відповідає потребам України: Пишний пояснив причини

Україна разом з МВФ формують рамку та напрями нової кредитної програми, яка може прийти на заміну чинної. НБУ знаходиться в середині переговорного процесу.
07.08 — 232