Контракти.ua

307  —  25.10
Росії не вдалося сформувати нову систему безпеки на саміті БРІКС, - ISW
Росії не вдалося сформувати нову систему безпеки на саміті БРІКС, - ISW

Декларація на саміті БРІКС у Казані демонструє, що Росія ще не заручилася міжнародною підтримкою та не створила альтернативної структури безпеки, якої бажає Кремль. В документі війна РФ проти України згадується лише один раз.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

Як зазначається у звіті, в декларації саміту зазначено, що всі підписанти мають діяти відповідно до принципів Статуту ООН - включно з положенням про повагу до територіальної цілісності. Там також зазначено, що держави БРІКС вітають "відповідні" пропозиції посередництва, спрямовані на забезпечення мирного врегулювання війни шляхом діалогу і дипломатії.

В ISW зазначили, що Київ визнав "принципи Статуту ООН" головним шляхом, за допомогою якого може досягти миру, і наголосив на незаконності російської війни з точки зору міжнародного права.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на Казанську декларацію. У відомстві зазначили, що вона свідчить про неспроможність Росії "експортувати" свої погляди на зміну світового порядку та архітектури глобальної безпеки країнам-учасницям саміту.

МЗС України заявило, що декларація також демонструє, що країни БРІКС не об'єднані навколо війни Росії проти України, ймовірно, через те, що багато з цих країн підтримують принципи Статуту ООН.

"Служба зовнішньої розвідки України аналогічно оцінила, що саміт БРІКС не призведе до схвалення міжнародним співтовариством альтернативної системи міжнародного врегулювання, якої прагне Росія, і заявила, що Індія, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Бразилія та Південна Африка виступили проти перетворення БРІКС на антиамериканську коаліцію", - йдеться у звіті ISW.

Саміт БРІКС у Казані

БРІКС - це міжнародна організація найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. До її складу входять Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка.

З 22 по 24 жовтня у Казані відбувся саміт БРІКС, на який було запрошено також велику кількість країн Глобального Півдня.

Зокрема також відвідали генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш і президент Китаю Сі Цзіньпін.

В одному з пунктів декларації учасники саміту згадали війну в Україні та запевнили у підтримці виконання Статуту ООН. Більш детально про це читайте в авторському матеріалі РБК-Україна.

Офіційний Київ назвав підсумкову декларацію саміту БРІКС поразкою Кремля.

Британські ЗМІ повідомили, що диктатор Володимир Путін використовує саміт БРІКС, щоб ослабити Захід та Україну.

Статьи по теме
Путін сподівається перезавантажити відносини Росії та США на власних умовах, - ISW
Путін сподівається перезавантажити відносини Росії та США на власних умовах, - ISW

Російський диктатор Володимир Путін припустив, що обраний президент США Дональд Трамп буде прислухатися до інтересів та уподобань Кремля, не пропонуючи натомість жодних поступок чи вигод.
10.11 — 326

Південна Корея може посилити підтримку України через північнокорейські війська в РФ, - ISW
Південна Корея може посилити підтримку України через північнокорейські війська в РФ, - ISW

Підтримка України з боку Південної Кореї може посилитись. Причиною цього є присутність військ КНДР у Росії.
04.11 — 1288

Північна Корея може відмовитися від надання військ для допомоги РФ, - ISW
Північна Корея може відмовитися від надання військ для допомоги РФ, - ISW

Залучення Росією армії КНДР до війни проти України, може призвести до високого рівня втрат серед північнокорейських військових. Тож війська азіатських союзників навряд чи зможуть повністю компенсувати втрати особового складу росіян.
04.11 — 798