Контракти.ua

215  —  вчера, 19:36
Росія змушена частіше обмінювати військовополонених з Україною, - ISW
Росія змушена частіше обмінювати військовополонених з Україною, - ISW

Взяття під контроль Збройними силами частини Курської області змусили Росію частіше проводити обміни військовополонених з Україною.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

У звіті згадали про обмін полоненими у форматі "один на один", що відбувся днями і став четвертим з початку операції ЗСУ в Курській області 6 серпня 2024 року.

Аналітики ISW звернули увагу на той факт, що частота обмінів військовополоненими між Україною та Росією після взяття під контроль частини Курської області, суттєво зросла.

Так, під час попередніх трьох обмінів, сторони обміняли загалом по 267 військовополонених. У період з 1 січня по 6 серпня 2024 року, Росія та Україна провели лише три обміни полоненими.

"ISW продовжує оцінювати, що українське вторгнення в Курську область, ймовірно, все більше стимулює Росію до участі в обмінах полоненими", - йдеться у звіті.

Обмін полоненими між Україною та РФ

У п'ятницю, 18 жовтня, Україна та Російська Федерація провели черговий обмін полоненими, в рамках якого додому повернулися 95 українських військових.

Зокрема, в Україну повернулися 34 бійці полку "Азов", які захищали металургійний комбінат "Азовсталь" у Маріуполі в 2022 році, а також службовці Нацгвардії, Держприкордонслужби та інших підрозділів. Посередником обміну виступили Об'єднані Арабські Емірати.

Багато українських військових мали серйозні захворювання та важкі поранення, а також втратили вагу через тортури та недостатнє харчування у російському полоні.

Президент Володимир Зеленський заявив, що цей обмін свідчить про посилення позицій України.

Статьи по теме
Україна вийшла на новий етап ударів по глибокому тилу РФ, - ISW
Україна вийшла на новий етап ударів по глибокому тилу РФ, - ISW

Остання атака безпілотниками по нафтопереробному заводу в Республіці Татарстан, свідчить про перелам у стратегії України в нанесенні ударів по об'єктах у глибокому тилу Російської Федерації.
04.04 — 337

Сили оборони здатні зупинити наступ РФ на захід від Авдіївки, - ISW
Сили оборони здатні зупинити наступ РФ на захід від Авдіївки, - ISW

Збройні сили України, ймовірно, зможуть створити нові оборонні рубежі неподалік від Авдіївки, що призведе до кульмінації російського наступу на цій ділянці фронту російсько-української війни.
20.02 — 389

Армія РФ дедалі частіше використовує хімічну зброю проти ЗСУ, - ISW
Армія РФ дедалі частіше використовує хімічну зброю проти ЗСУ, - ISW

Російські війська нарощують використання хімічної зброї в Україні, чим порушують Конвенцію про заборону хімічної зброї, учасницею якої є Російська Федерація.
27.01 — 333