Контракти.ua

766  —  19.10
ISW оцінив нові ядерні погрози Путіна
ISW оцінив нові ядерні погрози Путіна

Російський диктатор Володимир Путін використав поточні розмови щодо гарантій безпеки в українському Плані перемоги для подальшого проведення шаблонних інформаційних операцій з ядерного вихваляння. Мета - дискредитація України в очах її західних партнерів та запобігання допомозі їй.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

Путін, відповідаючи на запитання ЗМІ країн-членів БРІКС про гарантії безпеки Україні, заявив, що Росія відповість "відповідною реакцією", якщо Україна зробить кроки щодо розробки ядерної зброї, які диктатор назвав "небезпечною провокацією".

Аналітики інституту звертають увагу на те, що Путін регулярно розмахує ядерною шаблею, щоб підштовхнути Захід до самостримування, особливо в критичні моменти в політичних дискусіях Заходу про підтримку України.

"ISW продовжує оцінювати, що ядерна шабля Росії не свідчить про готовність Росії застосувати ядерну зброю, і що Росія навряд чи застосує ядерну зброю в Україні чи інших місцях", - йдеться у звіті ISW.

Інститут цитує Будапештський меморандум 1994 року, згідно з яким Росія зобов'язалася "поважати" та "утримуватися від загрози силою або її застосування" проти суверенітету та територіальної цілісності України, не роблячи винятків для Криму чи Донбасу, в обмін на зобов'язання України передати Росії радянську ядерну зброю, що знаходиться на її території.

Статьи по теме
Путін намагається заблокувати вихід із РФ двох останніх великих західних банків – Bloomberg
Путін намагається заблокувати вихід із РФ двох останніх великих західних банків – Bloomberg

Кремль вбачає у західних банках життєво важливий канал для транскордонних платежів.
20.10 — 2023

Солдати КНДР на Курщині тікають з поля бою:
Солдати КНДР на Курщині тікають з поля бою: "бурятський батальйон" став джерелом проблем для росіян

Майже два десятки північнокорейських вояк залишили свої позиції на фронті. Тепер їх розшукують і водночас намагаються приховати факти дезертирства.
17.10 — 344

Росія побоялася проводити військові навчання у Чорному морі, - британська розвідка
Росія побоялася проводити військові навчання у Чорному морі, - британська розвідка

Росія у вересні організувала перші за два роки морські навчання. Але Москва побоялася проводити навчання у Чорному морі.
15.10 — 236