Контракти.ua

272  —  17.10
Українці відповіли, чого очікують від нещодавніх змін в уряді
Українці відповіли, чого очікують від нещодавніх змін в уряді

Три чверті українців (74%) вважають, що у діяльності Кабінету міністрів нічого не зміниться після нещодавніх відставок та призначень нових міністрів.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані опитування КМІС.

Очікують на покращення діяльності уряду 12%, на погіршення діяльності - 6% респондентів. Про це повідомляють Контракти.UA.

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, також більшість (64%) вважають, що нічого не зміниться в діяльності уряду після останніх змін. Водночас серед тих, хто йому довіряє, більше тих, хто очікує на певне покращення ситуації (19%).

При цьому серед тих, хто не довіряє Зеленському, 88% вважають, що в діяльності уряду нічого не зміниться, і лише 7% вважають, що діяльність погіршиться.

Ставлення до створення уряду національної єдності

Половина (50%) українців позитивно ставляться до ініціативи зі створення уряду національної єдності як широкого об’єднання всіх патріотичних сил у парламенті і поза ним. Негативно ставляться - лише 13%, а 33% мають нейтральне ставлення.

Коментар КМІС

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, якщо після повномасштабного вторгнення ставлення до уряду України значно покращилося, то далі оцінки населення почали погіршуватися.

Зокрема, у травні 2024 року КМІС проводив для NDI опитуванні, за результатами якого лише 14% українців добре оцінювали діяльність уряду за останній рік.

"У ситуації, коли опція з виборами є неможливою через війну, окремі кадрові зміни можуть виглядати способом "випустити пару" та привнести "свіжість" у сприйняття уряду громадськістю. Наразі ж ми бачимо, що немає ані значного захвату від змін, ані категоричного неприйняття", - сказав він.

За його словами, ситуація з урядом національної єдності є складнішою і демонструє значну залежність від формулювання запитання.

"Наприклад, у кінці 2023 року ми запитували про ставлення до такого Уряду, але конкретизували, що він буде включати коаліцію "Слуги народу", "ЄС", "Батьківщини" і "Голосу". У такій конструкції 37% ставилися позитивно і 19% - негативно. За результатами поточного опитування ми бачимо, що коли мова не про окремі політичні сила, а про саме широке об’єднання різних патріотичних сил, тоді підтримка є значно вищою", - додав Грушецький.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування упродовж 20-27 вересня 2024 року серед 1001 респондентів. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України.

В начале сентября президент Володимир Зеленський ініціював зміни в уряді, після чого низка міністрів написали заяви про відставки за власним бажанням. Потім Рада проголосувала за призначення нових міністрів.

Детальніше про зміни в уряді читайте в матеріалі РБК-Україна "Велике перезавантаження. Чому Зеленський вирішив оновити Кабмін, але залишив прем'єра Шмигаля".

Статьи по теме
Українці відповіли, скільки часу готові нести тягар війни
Українці відповіли, скільки часу готові нести тягар війни

Соціологи вперше зафіксували зниження частки тих, хто готовий терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. При цьому все одно більшість українців (63%) відповідають ствердно.
05.11 — 228