Контракти.ua

155  —  14.10
Україна зекономить сотні мільйонів доларів через зменшення комісії МВФ
Україна зекономить сотні мільйонів доларів через зменшення комісії МВФ

Один з головних донорів України, МВФ, ухвалив рішення, яке зменшить виплати за державним боргом.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на пресслужбу МВФ.

Міжнародний валютний фонд вирішив з листопада зменшити свої комісії (charges, surcharges та commitment fees), які впливають на вартість ресурсів для країн, які розвиваються, і які мають програми фінансування від фонду.

"У складних глобальних умовах і в період високих процентних ставок наші держави-члени досягли консенсусу щодо всеосяжного набору заходів, який суттєво знижує вартість запозичень, дозволяючи водночас зберегти фінансові можливості МВФ для надання підтримки країнам, які її потребують. Затверджені заходи знизять вартість запозичень, які МВФ надає державам-членам, на 36%, або приблизно на $1,2 млрд на рік", – прокоментувала рішення МВФ директорка-розпорядниця фонду Крісталіна Георгієва.

Очікується, що у 2026 фінансовому році кількість країн, з яких стягуватимуться додаткові збори, скоротиться з 20 до 13.

"Наші загальні річні витрати за користування ресурсами МВФ зменшаться десь на $130 млн. Беручи до уваги майбутні транші МВФ за чинною програмою, ефект на наступні п'ять років – 650-700 млн дол", – сказав виконавчий директор від України у МВФ Владислав Рашкован.

Статьи по теме
Україна за 8 місяців збільшила експорт товарів на 12%
Україна за 8 місяців збільшила експорт товарів на 12%

Експорт товарів з України за січень - серпень 2024 року сягнув 27,578 млрд дол., що на 12% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас імпорт українських товарів збільшився на 9,8% - до 45,191 млрд доларів.
16.10 — 150

Споживчі настрої українців погіршились
Споживчі настрої українців погіршились

Індекс споживчих настроїв українців у вересні 2024 року знизився на 7,4 пункту та становить 72,6 пункту.
14.10 — 181

Нацбанк прокоментував зростання темпів інфляції
Нацбанк прокоментував зростання темпів інфляції

Фактичні темпи зростання цін були вищими за прогноз, опублікований в Інфляційному звіті за липень 2024 року. Відхилення від прогнозу зумовлено насамперед стрімкішим пришвидшенням продовольчої інфляції через обмежену пропозицію окремої продовольчої продукції.
12.10 — 164