Велика Британія запустила новий підрозділ із торговельних санкцій, наділений розширеними повноваженнями для покарання компаній, які порушують заборони на експорт послуг до Росії.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.
З моменту вторгнення Росії в Україну 2022 року, Британія запровадила санкції на суму понад 26 мільярдів доларів, і цей новий підрозділ, під назвою Управління із застосування торговельних санкцій (OTSI), буде підтримувати компанії в дотриманні цих заходів.
Міністр бізнесу і торгівлі Джонатан Рейнольдс зазначив, що OTSI зіграє ключову роль у забезпеченні дотримання санкцій і, за необхідності, вживе рішучих заходів проти порушників.
"Цей підрозділ допоможе нам разом із бізнесом продовжувати чинити максимальний тиск на путінський режим", - заявив міністр.
OTSI матиме право накладати штрафи на компанії, які порушили санкції, а також публічно розкривати інформацію про такі порушення. Крім того, новий підрозділ контролюватиме дотримання санкцій у сфері професійних і ділових послуг, тоді як контроль за експортом та імпортом товарів залишиться за наявними структурами.
Важливим нововведенням є те, що OTSI зможе розслідувати дії британських громадян, які порушують санкції, навіть якщо вони працюють у третіх країнах, що розширює рамки британського режиму санкцій.
Днями Великобританія запровадила санкції проти Військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Росії та їхнього керівника Ігоря Кириллова за використання хімічної зброї в Україні.
Крім цього, Британія вперше ввела санкції проти судів "тіньового флоту" РФ, який, на її думку, використовується російським режимом для обходу західних обмежень на експорт нафти.
У рамках свого санкційного режиму Британія додала 11 морських суден, включаючи "Затоку Амурську" та "СКФ Печора". Ці судна пов'язані з транспортуванням нафти та нафтопродуктів із Росії до третіх країн.