Контракти.ua

291  —  04.10
Краще відновити 2 будинки за новими стандартами, ніж 5 за старими, - Шуляк
Краще відновити 2 будинки за новими стандартами, ніж 5 за старими, - Шуляк

Відбудова України має відбуватися виключно за новими стандартами, в першу чергу стандартами безпеки та енергоефективності, навіть якщо це коштуватиме дорожче та забере більше часу. Адже такі підходи необхідно застосовувати в контексті євроінтеграційного курсу країни, а також на них наполягають наші міжнародні партнери.

Про це заявила голова комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, пише РБК-Україна з посиланням на її виступ. Про це повідомляють Контракти.UA.

Вона згадала свою робочу поїздку 2022 року в щойно деокупований Ірпінь на Київщині, де мер міста консультувався з нею щодо відновлення зруйнованих багатоповерхівок.

"Він каже: в мене є стільки-то грошей. За ці кошти за старими правилами я зможу відремонтувати 5 таких будинків. А за новими – 2. В мене відповідь одна: звичайно, використовувати нові стандарти. Бо якщо ми зараз не будемо цього робити, то оці «вагончики», які нам надають партнери для тимчасового розміщення людей, стануть постійним явищем, а цього б дуже не хотілося", – розповіла Олена Шуляк.

Вона нагадала, що Верховна Рада під час великої війни ухвалила законодавство стосовно енергоефективності, яке встановлює нові вимоги до будівель.

"Енергонезалежність, енергоефективність – це питання нашої з вами безпеки. Ми точно вже не зможемо собі дозволити безкінечно "обігрівати повітря", відкривати зимою вікна, бо в хаті жарко", – сказала очільниця партії.

Також Олена Шуляк наголосила на дотриманні високих стандартів безпеки, які не застосовуються в Європі, але є критично важливими для України.

"В нас зараз формується нова система цивільного захисту. Ми будуємо укриття в школах, будуємо споруди подвійного призначення, наприклад, коли паркінг можна використовувати як бомбосховище", – навела вона приклади.

Ще однією проблемою голова комітету назвала будівельне сміття, що утворюється під час руйнувань. Адже діюче законодавство поки не стимулює вторинну переробку, щоб будівельні компанії використовували такі матеріали.

"Це величезний виклик для України. Тому що маємо більше 100 млн тон будівельних руйнувань, і нам потрібно знайти, як правильно з цим поводитися", - зауважила вона.

Статьи по теме
Фонд соціального житла може перебудувати сотні недобудів по країні, - Шуляк
Фонд соціального житла може перебудувати сотні недобудів по країні, - Шуляк

Одним з джерел формування фонду соціального житла, яке буде надаватись, зокрема, у соціальну оренду, можуть стати довгобуди - будинки, будівництво яких з багатьох причин не завершилось. Оскільки для вирішення житлового питання українців фонд соціального житла має бути на мільйони квадратних метрів, добудова обʼєктів незавершеного будівництва - додаткова можливість його наповнення.
31.07 — 291

Доля застарілого житлового фонду частково залежатиме від ухвалення нового законодавства, - Шуляк
Доля застарілого житлового фонду частково залежатиме від ухвалення нового законодавства, - Шуляк

У Раді розпочали готувати законопроєкт про модернізацію застарілого житла. Йдеться, зокрема, про реновацію хрущівок. Відповідний законопроєкт хочуть провести через перше читання у сесійній залі до кінця поточного року.
17.07 — 291

Тільки 22% об‘єктів в Україні відповідають принципам безбар‘єрності, - Шуляк
Тільки 22% об‘єктів в Україні відповідають принципам безбар‘єрності, - Шуляк

В Україні планують удосконалити систему моніторингу ефективності заходів з безбар'єрності та інклюзивності: за підсумками минулого року тільки 22% з 54 тисяч досліджуваних об’єктів були безбар‘єрними. Крім цього, планується посилити контроль за новими будівельними нормами, де передбачене досить широке коло застосування норм безбар‘єрності.
23.06 — 333