Контракти.ua

916  —  01.10
Президент Хорватії сказав, хто найбільше сприяє вступу України до ЄС
Президент Хорватії сказав, хто найбільше сприяє вступу України до ЄС

Володимир Путін мимоволі став найбільшим каталізатором розширення Європейського Союзу. Його вторгнення в Україну у 2022 році підштовхнуло до вступу до блоку все більше країн.

Про це заявив прем'єр Хорватії Андрей Пленкович, пише РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

"За останні два з половиною роки ми побачили стратегічне зрушення у європейських столицях, які стали більш відкритими для розширення. Я вважаю, що Володимир Путін найбільше сприяв розширенню", - сказав він.

У червні ЄС погодився розпочати переговори з Україною та Молдовою про членство у блоці, що стало важливим кроком у процесі, який, ймовірно, займе роки.

Раніше цього року лідери ЄС також погодилися розпочати переговори з Боснією та Герцеговиною, прагнучи наблизити розділену країну до Європи та протистояти зростанню впливу Росії. Ще п'ять країн на Західних Балканах перебувають у різних стадіях процесу вступу.

"У найближчі п'ять років, особливо в рамках мандату нової Єврокомісії, буде цікаво подивитися, як кожен із них досягне прогресу і виконає критерії", - сказав Пленкович. "Ми завжди готові підтримати прогрес наших сусідів".

Колишній європейський дипломат Пленкович наразі займає третій термін поспіль як прем'єр-міністр після того, як його правоцентристська Хорватська демократична спілка перемогла на парламентських виборах у квітні. Минулого тижня він був у Нью-Йорку на щорічній сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

Будучи переконаним прихильником України у її війні проти російського вторгнення, Пленкович планує провести на початку жовтня у Дубровнику саміт із президентом Володимиром Зеленським та лідерами країн Південно-Східної Європи.

"Ідея полягає в тому, щоб продемонструвати солідарність та підтримку Україні з боку групи країн, які мають багато історичних зв'язків із Україною та українським народом", - сказав він. Лідери підтримають уряд у Києві "в його прагненні до свободи, територіальної цілісності, а також у тому, як забезпечити, щоб українська економіка добре функціонувала у складних обставинах".

Нагадаємо, дві третини українців (64%) вважають вступ до Європейського Союзу та НАТО однаково важливим для країни. При цьому 7% віддали перевагу євроінтеграції України, а 12% заявили, що членство в НАТО зараз важливіше.