Контракти.ua

403  —  вчера, 11:36
Головний економіст Китаю зник після критики в бік Сі Цзіньпіна, - WSJ
Головний економіст Китаю зник після критики в бік Сі Цзіньпіна, - WSJ

Головний економіст Китаю Чжу Хенпен розкритикував голову КНР Сі Цзіньпіна у приватному чаті. Спочатку його затримали та відсторонили від посади, а потім він взагалі зник.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal. Про це повідомляють Контракти.UA.

Джерела видання повідомляють, що навесні 2024 року Чжу Хенпен зробив кілька "неввічливих зауважень" про слабшу економіку Китаю та завуальовано розкритикував Сі Цзіньпіна у закритому чаті в китайському месенджері WeChat.

Через це проти Хенпена порушили справу, його затримали і звільнили з Інституту економіки при державній Академії суспільних наук Китаю. Варто зауважити, що там він працював 20 років і останні 10 був заступником директора.

Крім того, згадки про нього видалили з онлайн-списку співробітників в одному з центрів Університету Цінхуа.

Де економіст зараз і що з ним - невідомо. Його ім’я також зникло зі списків співробітників CASS, він не відповів на електронні листи WSJ та The Guardian, у його пекінській квартирі ніхто не відчинив двері. Китайське відомство, яке працює із запитами медіа, не відреагувало на прохання про коментар.

Востаннє Хенпен зʼявився на публіці наприкінці квітня - виступив на традиційній конференції з догляду за літніми людьми, де запропонував молодим китайцям платити до пенсійних фондів їхніх батьків (ця ідея викликала невдоволення у китайському онлайн-просторі).

Також Чжу мав виступити на науковій конференції 25 травня. Однак його там не було, а у звіті після конференції Чжу не згадували ані як доповідача, ані як учасника - замість нього виступила інша людина.

Статьи по теме
Іран готується до війни та запросив у Росії радари і системи ППО, - WSJ
Іран готується до війни та запросив у Росії радари і системи ППО, - WSJ

Іран звернувся до Росії з проханням надати сучасні системи протиповітряної оборони в контексті ймовірної масштабної війни з Ізраїлем.
07.08 — 590

США розглядають розширення навчання українських пілотів на F-16, - WSJ
США розглядають розширення навчання українських пілотів на F-16, - WSJ

Сполучені Штати Америки розглядають можливість розширити навчання українських пілотів на F-16. Для цього є кілька опцій.
31.07 — 1681

Російський завод в Татарстані планує виробляти 6 тисяч
Російський завод в Татарстані планує виробляти 6 тисяч "Шахедів" щорічно, - WSJ

Російський завод в "Алабузі" планує виробляти 6 тисяч ударних безпілотників типу Shahed щорічно. Наприкінці квітня він вже випередив свій виробничий графік та поставив 4,5 тисячі дронів.
29.05 — 318