Контракти.ua

2485  —  26.09.24
Китай уперше в історії вивів всі свої авіаносці у море, - The Telegraph
Китай уперше в історії вивів всі свої авіаносці у море, - The Telegraph

Вперше в історії армія Китаю вивела у море одночасно усі свої авіаносці. Це дає змогу поглянути на те, як КНР може розгорнути свої судна під час, скажімо, нападу на Тайвань.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на The Telegraph. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як пише видання, минулими вихідними всі три китайські авіаносці - колишній радянський "Ляонін", його сестринський корабель місцевого виробництва "Шаньдун" і новітній, найбільший і найкращий авіаносець китайського виробництва "Фуцзянь" - були в морі.

Відомо, що "Фуцзянь" проводить випробування в Жовтому морі. "Шаньдун" перебував у Південно-Китайському морі на захід від Тайваню разом з ескортом. "Ляонін" з ескортом перебував у Філіппінському морі на схід від Тайваню". Цікаво те, що "Фуцзянь" ще не перебуває на озброєнні китайської армії. Однак коли він приєднається до флоту, Китай стане другою у світі авіаносною силою, випередивши двопалубні Королівські ВМС і ВМС Індії.

Однак відставатиме від флоту США. Більше того, носії КНР менші ніж в США: "Ляонін" і "Шаньдун" водотоннажністю близько 60 000 тонн. "Фуцзянь" - близько 70 000 тонн. Їх повітряна компонента менша і, що особливо важливо, лише "Фуцзянь" має катапульти - їх три - і може запускати винищувачі J-15 і (в перспективі) J-35 з максимальною вагою.

Як пише The Telegraph, факт того, що китайці відправили в море одразу три авіаносці є зловісним для Тайваню

Нагадаємо, що в червні повідомлялося, що Тайвань на тлі загрози з боку Китаю проведе наближені до бойових дій військові навчання. Одним із незвичних для тайванської армії елементів навчань стануть нічні тренування.

Статьи по теме
Британія
Британія "кине виклик" США: Лондон готує нову допомогу Києву та санкції проти Москви - The Telegraph

Це різко контрастує з підходом Трампа, який останніми днями тисне на Київ.
24.02 — 495

Курськ може стати початком кінця для Путіна в 2025, - The Telegraph
Курськ може стати початком кінця для Путіна в 2025, - The Telegraph

Курська область, ймовірно, може стати початком кінця для російського диктатора Володимира Путіна у 2025 році. Російський фронт під Курськом виглядає дуже хитким.
08.01 — 522

Путін хоче повернути Курську область до інавгурації Трампа, - The Telegraph
Путін хоче повернути Курську область до інавгурації Трампа, - The Telegraph

Російський диктатор Володимир Путін хоче повернути під контроль Курську область до 20 січня. Тобто до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа.
13.11.24 — 374