Валерій Романенко наголосив, що важливим є не кількість переданих Україні літаків, а їхнє озброєння.
Перші передані Україні західні винищувачі F-16 несуть ракети старої модифікації, з якими вступати в повітряний бій сенсу немає. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це заявив авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в інтерв’ю на Radio NV.
"Зрозуміло, що шість літаків, які ми отримали на початку, вони не дадуть результатів. І кількість переросте в якість, скажімо так, не від кількості отриманих бортів, а від того, наскільки ефективне озброєння і бортові системи оборони будуть передані нам разом з літаками", – підкреслив авіаексперт.
За словами Романенка, бортова система оборони переданих F-16 – дуже ефективна, це остання європейська розробка, а от щодо озброєння є великі сумніви.
"Бо були представлені ракети дуже старої модифікації, з дальністю 95-105 км. З такими нам вступати в повітряні бої сенсу немає, бо ми просто не дістанемо російські літаки. І тут не буде великої різниці між МіГ-29 і F-16... Єдине що бортовий комплекс може врятувати від удару російськими ракетами. Тобто ситуація така, що нашим льотчикам ще треба освоювати ці літаки, використовуючи їх в місіях протиповітряної оборони для боротьби з "Шахедами" й ракетами. Головне, це не кількість, це якість літака", – підкреслив Романенко.
Водночас авіаексперт додав, що до кінця року Україна не отримає більше ескадрил'ї літаків F-16, і зараз продовжують готувати українських пілотів для цих винищувачів.
"І коли їх (спеціально навчених пілотів – ред.) буде більше, то буде нарощуватись база повітряних сил на літаках F-16 приблизно до рівня бригади. Але це відбудеться десь влітку наступного року. Не раніше", – вважає Романенко.
Зараз натомість, за його словами, Україні треба посилювати протиповітряну оборону, бо це дуже вразливе місце.
Нагадаємо, українські пілоти почали проходити підготовку на F-16 в Румунії.