Контракти.ua

287  —  12.09
Що заважає половині українців відчувати себе європейцями – опитування
Що заважає половині українців відчувати себе європейцями – опитування

У 2024 році приблизно половина українців (49%) відчувають себе європейцями. Водночас 45% респондентів себе європейцем не відчуває.

Як повідомляють Контракти, про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Як зазначають соціологи, перед початком повномасштабної війни, у 2021 році, відчували себе європейцями 41% опитаних, не відчували - 49%.

Називаючи причини, що заважають відчувати себе європейцем, ті респонденти, які себе європейцями не відчувають, найчастіше називають низький рівень добробуту (75%). Соціально-культурні умови життя назвали 41%, мовні бар’єри - 38%.

Ще 33% назвали як причину "неєвропейську" свідомість, 24% - низький рівень культури. Також 24% вказали на відчуття себе представником іншої культури, 6,5% - на релігійну належність, 9% вказали на брак інформації про ЄС.

Масштаби економіки ЄС та України істотно відрізняються. Так, за номінальним ВВП економіка України становить менше 1% від економіки ЄС, а за ВВП, який розраховується за купівельною спроможністю, - менше 2,5%.

"Обидва показники дають лише номінальне уявлення про різницю в масштабах, але навіть якщо пригадати, що від 30 до 40% української економіки знаходиться в тіні, то відставання за обсягом ВВП все одно буде дуже значним", - йдеться в матеріалах Центру Разумкова.

Населення України становило 7,89% від населення ЄС, а номінальний ВВП - всього близько 1%. Відставання відбувалось, в т. ч. через різницю у продуктивності праці та у структурі галузевих ринків. Таке відставання відобразилось на показнику ВВП на душу населення, який в Україні був в 3,32 рази меншим ніж в ЄС, що створило фундамент для різниці в номінальних доходах населення, додали дослідники.

Соціологічне опитування проводилося Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року серед 2016 респондентів. Опитування проводилося лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Статьи по теме
Коли Україна вступить до ЄС: прогноз пані посла
Коли Україна вступить до ЄС: прогноз пані посла

Дипломатка розповіла про три аспекти, які має процес вступу України до Євросоюзу.
16.11 — 199

Європа благає Байдена максимально допомогти Україні до приходу Трампа — Bloomberg
Європа благає Байдена максимально допомогти Україні до приходу Трампа — Bloomberg

Європейські лідери звертаються до адміністрації Байдена з останнім закликом посилити американську підтримку України до завершення президентського терміну 20 січня.
16.11 — 228

Єврокомісія підтвердила високий рівень імплементації Україною законодавства Європи в енергетиці
Єврокомісія підтвердила високий рівень імплементації Україною законодавства Європи в енергетиці

Європейська комісія підтвердила високий рівень імплементації Україною європейського законодавства у сфері енергетики.
31.10 — 215