Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що потрібно, щоб люди поверталися.
На початку війни 95% українців, які виїхали за кордон, мали намір повернутися до України. Однак на сьогодні їх частка зменшилася до менш ніж 80%. Це зниження пояснюється проблемами з безпекою, відсутністю стабільної роботи та житла. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це під час пресконференції повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
На сьогодні, за даними уряду України, близько 900 тисяч українців перебувають у Польщі, 1,3 мільйона — в Німеччині, а найбільша українська діаспора після цього перебуває в Чехії. Загалом за кордоном перебуває близько 7,5 мільйона українців, які розосереджені по інших країнах ЄС та світу.
Згідно з опитуваннями, на початку повномасштабного вторгнення Росії понад 95% українців бажали повернутися до України.
"Сьогодні, на жаль, війна триває довго. Відбулася адаптація українців, дітей, асиміляція. Сьогодні вже менше 80% українців готові повертатися і чекають на певні умови. Перший пріоритет — це безпека, також робота й житло. Але над цим нам треба працювати. І, власне, в цьому буде завдання Міністерства повернення українців чи Міністерства єдності", — заявив прем'єр-міністр.
Нагадаємо, від 11 вересня в Естонії одноразову допомогу на оренду житла надаватимуть тільки тим українським біженцям, які нещодавно прибули до країни.