Контракти.ua

146  —  08.09
Міжнародні резерви у серпні збільшились до $42,3 млрд
Міжнародні резерви у серпні збільшились до $42,3 млрд

Міжнародні резерви України у серпні збільшились на 13,7% і на 1 вересня становили 42,3 млрд доларів.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на пресслужбу Національного банку.

“У серпні вони збільшились на 13,7%. Така динаміка зумовлена значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті.”, - йдеться у повідомленні.

Загалом упродовж серпня 2024 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників.

По-перше, надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 8 465,0 млн доларів США. З цієї суми: 4 552,9 млн доларів – від Європейського Союзу в межах інструменту Ukraine Facility, а 3 899,0 млн доларів – від Світового банку.

По-друге, операції Національного банку на валютному ринку України. Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 2 695,8 млн доларів та викупив до резервів 0,3 млн доларів Отже, чистий продаж валюти НБУ в серпні становив 2 695,5 млн доларів, зменшившись порівняно з липнем на 18,4%.

У Нацбанку зазначили, що за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 724,1 млн доларів, з яких: 266,0 млн доларів – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком; 239,9 млн доларів – виплати, пов’язані із здійсненням правочинів (ОЗДП); 130,1 млн доларів – виплати за державними деривативами; 88,1 млн доларів – сплата іншим міжнародним кредиторам.

Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 392,4 млн доларів.

По-третє, у серпні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 443,0 млн доларів.

Статьи по теме
У якій сфері спостерігається найбільший кадровий голод
У якій сфері спостерігається найбільший кадровий голод

Від початку повномасштабної війни в Україні зберігається нестача кадрів, серед причин – міграція громадян, мобілізація до лав Сил оборони. На ринку праці виник значний дефіцит кваліфікованих фахівців та представників робітничих професій.
14.09 — 150

Інфляція підскочила до максимуму за рік: що подорожчало найбільше
Інфляція підскочила до максимуму за рік: що подорожчало найбільше

Споживчі ціни в Україні у серпні 2024 року зросли на 0,6%. Річна інфляція прискорилася до 7,5%.
10.09 — 132

Fitch підвищило рейтинг України в нацвалюті
Fitch підвищило рейтинг України в нацвалюті

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings після завершення реструктуризації боргу за єврооблігаціями підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в місцевій валюті (LTLC) до "CCC+" з "CCC-" і підтвердило довгостроковий РДЕ в іноземній валюті на рівні "RD" (обмежений дефолт).
06.09 — 173