Контракти.ua

97  —  04.09
Україна завершила реструктуризацію єврооблігацій на $20,5 млрд
Україна завершила реструктуризацію єврооблігацій на $20,5 млрд

Україна оголосила про успішне завершення операції з реструктуризації боргу та проведення розрахунків за 13 серіями державних єврооблігацій та гарантованих державою єврооблігацій, випущених Укравтодором.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на пресслужбу Міністерства фінансів.

Власники єврооблігацій України проголосували за їхню реструктуризацію наприкінці серпня.

Процес реструктуризації включав обмін тринадцяти серій державних єврооблігацій та однієї серії гарантованих державою єврооблігацій Укравтодору на суму близько $20,5 млрд (приблизно $24 млрд з урахуванням капіталізованих відсотків) на вісім нових серій єврооблігацій із номінальною вартістю $15,2 млрд.

Внаслідок цієї угоди державний та гарантований державою борг України скорочено на близько $9 млрд. Це означає номінальне зниження вартості боргу на 37% з першого дня дії угоди та зниження чистої приведеної вартості боргу на близько 60% (за умови ставки дисконтування 14%).

Це одне із найбільших списань боргу у нещодавніх реструктуризаціях суверенного боргу України.

Боргові виплати зменшуються на 93%, що призведе до економії $11,4 млрд протягом наступних трьох років. Крім того, витрати на обслуговування та погашення боргу до 2033 року зменшаться на 77%, що дозволить заощадити загалом $22,8 млрд.

"Таким чином критичні ресурси будуть спрямовані на безпеку та оборону", – прокоментував Юрій Буца, урядовий уповноважений із питань управління державним боргом.

Угода відповідає цілям програми МВФ щодо стійкості боргу та була схвалена Групою кредиторів України. Реструктуризація була виконана у співпраці з White & Case як юридичними радниками та Rothschild & Co як фінансовими радниками Міністерства фінансів України.

Статьи по теме
У якій сфері спостерігається найбільший кадровий голод
У якій сфері спостерігається найбільший кадровий голод

Від початку повномасштабної війни в Україні зберігається нестача кадрів, серед причин – міграція громадян, мобілізація до лав Сил оборони. На ринку праці виник значний дефіцит кваліфікованих фахівців та представників робітничих професій.
14.09 — 141

На одного військового потрібно 1,2 млн гривень. Шмигаль розповів про бюджет-2025
На одного військового потрібно 1,2 млн гривень. Шмигаль розповів про бюджет-2025

При плануванні бюджету на 2024 рік разом з МВФ, враховувався прогноз, що війна триватиме до літа 2024 року. Через це бюджет передбачав значні витрати на військові потреби, але мобілізація та заповнення вакансій у ЗСУ вимагають додаткового фінансування.
12.09 — 159

Інфляція підскочила до максимуму за рік: що подорожчало найбільше
Інфляція підскочила до максимуму за рік: що подорожчало найбільше

Споживчі ціни в Україні у серпні 2024 року зросли на 0,6%. Річна інфляція прискорилася до 7,5%.
10.09 — 122