Контракти.ua

610  —  04.09
США конфіскували літак Мадуро в Домініканській Республіці, - CNN
США конфіскували літак Мадуро в Домініканській Республіці, - CNN

Сполучені Штати конфіскували літак президента Венесуели Ніколаса Мадуро. БУло встановлено, що його придбали порушуючи американські санкції.

Прр це пише РБК-Україна з посиланням на CNN. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як пише CNN, американські чиновники повідомили їм, що у понеділок Штати перевезли літак до Флориди. Зазначається, що такі дії можуть посилити ескалацію у відносинах між США та Венесуелою, оскільки Штати продовжують розслідувати те, що вони вважають корупційною діяльністю венесуельського уряду.

За даними ЗМІ, арештований літак є венесуельським еквівалентом літака Air Force One. Він неодноразово з'являвся на фотографіях під час попередніх державних візитів Мадуро по всьому світу.

"Це надсилає сигнал на самий верх. Захоплення літака глави іноземної держави є нечуваним для кримінальних справ. Ми надсилаємо чіткий сигнал, що ніхто не стоїть над законом, ніхто не перебуває поза межами дії санкцій США", - сказав один з американських чиновників в інтерв'ю CNN.

Відносини США та Венесуели

Погіршення відносин США та Венесуели почалося в часи правління Уго Чавеса (1999–2013), лідера лівої орієнтації, який виступав проти політики США. Після його смерті президентом став Ніколас Мадуро, який продовжив антиамериканську риторику.

США ввели ряд санкцій проти Венесуели, які включають:

  • Фінансові санкції: Заборона на проведення транзакцій з венесуельськими державними підприємствами, зокрема з державними нафтовими компаніями, такими як PDVSA. Це обмежило доступ Венесуели до міжнародних фінансових ринків.
  • Економічні санкції: Замороження активів венесуельського уряду в США і заборона на імпорт венесуельської нафти в США.
  • Індивідуальні санкції: Замороження активів і заборона на в'їзд до США для окремих венесуельських посадовців, включаючи високопосадовців, які були залучені в корупцію або порушення прав людини.
  • Санкції проти іноземних компаній: Обмеження для компаній, які мають бізнес-інтереси в Венесуелі або ведуть бізнес з венесуельськими державними компаніями, зокрема в енергетичному секторі.

Наприкінці липня цього року у Венесуелі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційним повідомленням, на них здобув перемогу чинний президент Ніколас Мадуро. Тоді ж опозиція заявила про фальсифікацію результатів, у країні пройшли масові акції протесту. Однак США і ЄС не визнають результати виборів, що пройшли.

Зокрема, президент США Джо Байден і президент Бразилії Лула да Сілва закликали уряд Венесуели оприлюднити детальні дані голосування на президентських виборах.

Водночас Сполучені Штати хочуть запропонувати Мадуро відмовитись від влади в обмін на амністію.

Статьи по теме
Маск сильно впливає на призначення в команді Трампа, - CNN
Маск сильно впливає на призначення в команді Трампа, - CNN

Ілон Маск не планує обіймати жодних посад в адміністрації Дональда Трампа. Але це їм і не потрібно, оскільки він може впливати ззовні.
12.11 — 567

У Пентагоні стурбовані, що Трамп може використати війська для охорони правопорядку, - CNN
У Пентагоні стурбовані, що Трамп може використати війська для охорони правопорядку, - CNN

У Пентагоні обговорюють реагування на випадок, якщо Дональд Трамп захоче використати війська всередині США для охорони правопорядку. Офіційні особи розглядають різні сценарії.
10.11 — 348

Навряд чи Путін сяде за стіл переговорів, попри те, хто виграє вибори в США, - CNN
Навряд чи Путін сяде за стіл переговорів, попри те, хто виграє вибори в США, - CNN

Російський диктатор Володимир Путін навряд чи сяде за стіл переговорів. Ймовірно на це не вплинуть навіть вибори в США.
04.11 — 1264