Порівняно з піковою чисельністю складу близько 50 тисяч осіб 2023 року "Вагнер" тепер зберігає близько 5 тисяч у своїх залишкових формуваннях у Білорусі та Африці.
Чисельність гурту "Вагнера" за останній рік скоротилася вдесятеро. Залишки перебувають у Білорусі та в Африці. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter).
Як зазначається у зведенні, сьогодні перші роковини смерті кількох ключових лідерів групи "Вагнера", включаючи її власника Євгена Пригожина та засновника Дмитра Вагнера Уктіна, які загинули в авіакатастрофі, майже напевно через вибух на борту. З того часу група "Вагнера" ставала все більш роздробленою, і багато вижили високопоставлені діячі залишили групу.
Андрій "Сєдой" Трошев, колишній генеральний директор групи "Вагнера", приєднався до Міністерства оборони Росії, ймовірно, у складі ПВК "Редут" міноборони Росії, якій було доручено сформувати загони "добровольчого корпусу" для війни в Україні.
Олександр "Ратибор" Кузнєцов, колишній командир 1-го штурмового загону групи "Вагнера", приєднався до загону чеченського "спецназу" "Ахмат". Борис "Зомбі" Нижевенок, колишній командир 3-го штурмового загону "Вагнера" очолив у травні 2024 року підрозділ "Восток-V".
За даними британської розвідки, численні ветерани "Вагнера" пішли за цими та іншими колишніми лідерами "Вагнера", вийшовши з групи.
"Порівняно з піковою чисельністю складу близько 50 тисяч осіб 2023 року, "Вагнер" тепер, найімовіврніше, зберігає близько 5 тисяч осіб у своїх залишкових формуваннях у Білорусі та Африці", – зазначили у Міноборони Британії.
Нагадаємо, 23 серпня 2023 року стало відомо, що в РФ розбився літак з Євгеном Пригожиним на борту. Російські пропагадистські телеграм-канали тоді писали, що літак ватажка "Вагнера" збили російські засоби ППО.
Військові експерти розповіли про наслідки після смерті ватажка російських бойовиків.