Будь-які поглиблення військової співпраці між Росією і КНДР є небезпечними не тільки для України, але і для країн Індо-Тихоокеанського регіону.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джона Кірбі бід час брифінгу. Про це повідомляють Контракти.UA.
"Путін у розпачі. Він відчайдушно потребує допомоги і військового потенціалу, бо експортний контроль і санкції фактично перетворили всю його економіку, яка була до цієї війни, на економіку воєнного часу", - зауважив Кірбі, коментуючи питання про нещодавнє ймовірне застосування РФ північнокорейських ракет для атаки на Київ.
За його словами, це спонукає російського диктатора звертатись за допомогою до таких країн, як Іран і Північна Корея.
Кірбі не зміг підтвердити, що тоді застосовувалися саме північнокорейські ракети, але додав, що такі дії армії РФ відповідають намірам Путіна стосовно використання військової допомоги з КНДР.
"Цілком очевидно, що військова співпраця між Північною Кореєю та Росією небезпечна для народу України, оскільки ці ракети продовжують атакувати українські міста й енергетичну інфраструктуру, але це також небезпечно для Індо-Тихоокеанського регіону і будь-який її розвиток матиме наслідки для безпеки країн у цьому регіоні", - зазначив він.
Водночас представник Білого дому зауважив, що США та союзники докладатимуть необхідних зусиль, щоб поліпшити ситуацію на тлі такої співпраці.
Нагадаємо, 11 серпня, під час нічної ракетної атаки з боку РФ у Броварському районі Київської області уламки ракети впали на приватні житлові будинки. Загинули чоловік і дитина.
Пізніше українські експерти встановили, що Броварський район Київської області атакувала саме ракета КНДР. Внаслідок атаки загинули батько та чотирирічний син.
Подібний випадок також стався 6 серпня, коли Росія атакувала Київ. Повідомлялося, що одна з KN-23 впала на околиці Броварів, а саме у лісі поряд з дорогою.
Варто зауважити, що напочатку року Кірбі заявляв, що Сполучені Штати мають докази застосування російськими силами впродовж декількох днів по мирних містах України балістичних ракет виробництва Північної Кореї.