Контракти.ua

322  —  09.08
Росія та Китай можуть перейти на бартерну торгівлю через західні санкції, - Reuters
Росія та Китай можуть перейти на бартерну торгівлю через західні санкції, - Reuters

Російська Федерація та Китай можуть почати використовувати бартерні торгові схеми. Перші дві угоди, можливо, будуть укладені вже восени й стосуватимуться сільського господарства.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

Причиною цьому є спроба обмежити використання банківських систем, які контролюють Сполучені Штати Америки (США).

Інформацію щодо схем бартеру також підтвердив неназваний високопоставлений менеджер великого російського банку, втім, деталі він не уточнював.

Якщо ж бартер між країнами розпочнеться, то це буде вперше за 30 років, оскільки від таких схем відмовилися через розвиток банківського сектора.

"Бартерна торгівля дозволить Москві та Пекіну обійти проблеми з оплатою, зменшить видимість західних регуляторів у їхніх двосторонніх транзакціях та обмежить валютний ризик", - пояснює Reuters.

Зазначається, що Китай та Росію вже мають історію бартерних угод. Як приклад, у 2019 році Пекін погодився обміняти пальмову олію з Малайзії на суму майже 150 мільйонів доларів на будівельні послуги, природні ресурси, цивільне та оборонне обладнання.

Бартерні угоди та санкції

Бартерна торгівля - це обмін товарами або послугами без використання грошей, що передбачає домовленість між сторонами, які бажають отримати вигоду з взаємного обміну. Вона є одним із найстаріших видів економічної діяльності.

Також варто додати, що від початку повномасштабного вторгнення проти Російської Федерації було введено чимало санкційних обмежень. На початку року президент США підписав указ про посилення санкцій щодо фінансових установ, які допомагають країні-терористу. Зокрема у червні Штати запровадили нові санкції проти більше 300 фізичних, а також юридичних осіб у РФ й третіх країнах.

Статьи по теме
У Трампа планують
У Трампа планують "чистки" офіцерів та генералів у Пентагоні, - Reuters

Члени перехідної команди новообраного президента Дональда Трампа формують список військових чиновників, які будуть звільнені. До нового переліку, ймовірно, увійдуть члени Об'єднаного комітету начальників штабів США.
15.11 — 228

Росія змогла обійти ембарго і продає свою нафту дорожче, - Reuters
Росія змогла обійти ембарго і продає свою нафту дорожче, - Reuters

Російська Федерація змогла продавати свою нафту дорожче за обмеження ціни G7 і ЄС. Для цього було збільшено страхування нафтових вантажів до Індії до 60%.
20.09 — 264

США домовилися з Іраком про виведення військ до кінця 2026 року, - Reuters
США домовилися з Іраком про виведення військ до кінця 2026 року, - Reuters

Між Вашингтоном та Багдадом було досягнуто попередніх домовленостей про виведення з території Іраку очолюваних США сил коаліції. Це має відбутися у кілька етапів, а загалом - до кінця 2026 року.
09.09 — 260