Контракти.ua

403  —  06.08
В "Слузі народу" розповіли, чи потрібен Україні телемарафон
В

До телемарафону виникають обґрунтовані питання, у зв'язку з чим важливо шукати якісь рішення перед тим, як поставити питання щодо продовження його фінансування.

Про це в інтервʼю РБК-Україна повідомив голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як відзначив Потураєв, на його думку, телемарафон сьогодні не виправдовує виділені на нього кошти.

Зокрема він нагадав й про Національну суспільну телерадіокомпанію України (НТСУ), яка також має достатньо значний бюджет. Попри те, що НТСУ є джерелом перевіреної інформації, в неї також де інколи виникають помилки та відхилення від абсолютної політичної нейтральності.

"Але таке трапляється всюди, і на BBC теж. Бо кожна людина, яка працює в медіа - це жива людина, зі своїми смаками, вподобаннями, баченням ситуації, і певна особистісна оптика все одно є. І це нормально", - додав Потураєв.

Коментуючи викривлення політичної нейтральності на телемарафоні Потураєв заявив, що не вітає це, втім, наразі марафон складається з приватних виробників, яким ніхто та ніколи не міг зауважити, щоб вони дотримувались вищезгаданого принципу. Зокрема відповідні "перекоси" викликають зауваження з боку західних партнерів.

Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики переконаний у тому, що телемарафон подає якісну інформацію.

"Це професійні команди, журналісти, які відповідально ставляться до своєї роботи, і вони не транслюють фейків. Коли кажуть, що марафон – в рожевих окулярах, він не говорить про проблеми... По-перше, я з цим не згоден, бо в марафоні говорять про проблеми. А в інших медіа, що, тільки про проблеми й говорять? Та ні. Говорять про різне", - заявив Потураєв.

Потураєв відзначив, що до марафону є обґрунтовані питання, а його показники знижувались протягом 2024 року. У зв'язку з цим необхідно шукати якісь рішення перед тим, як поставити питання щодо продовження фінансування.

Телемарафон

Як й стверджував вище Потураєв, показники телемарафону протягом року знижувались. Як приклад, станом на початок лютого 2024-го частка тих, хто довіряє марафону, знизилася до 36%, натомість до 47% зросла частка тих, хто не довіряє.

В січні голова Міністерства культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що в Україні розглядають нові формати для телемарафону "Єдині новини".

Статьи по теме
Близько 180-190 депутатів. В
Близько 180-190 депутатів. В "Слузі народу" розповіли, скільки складає "ядро" монобільшості

Монобільшість у Верховній Раді України номінально складається з 233 депутатів, проте на практиці її ядро, яке забезпечує голоси, становить лише 180-190 народних обранців.
06.08 — 1185

В
В "Слузі народу" розповіли, як буде діяти закон про релігійні організації

Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДСЕСС) не планує позиватись проти всіх парафій одночасно. Боротьба вестиметься з "верхівками".
06.08 — 682