Плани румунсько-українського військово-промислового партнерства розраховані на післявоєнний період.
Румунія має намір розвивати озброєння у співпраці з Україною. Зокрема, йдеться про виробництво протикорабельних ракет Р-360 "Нептун". Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це пише Newsweek.
Як повідомив журнал Army Recognition, важливість співпраці між Бухарестом і Києвом в оборонному секторі (а також у сфері енергетики) наголосив Ігор Прокопчук після візиту до Румунії.
У квітні 2023 року стало відомо, що українська оборонна промисловість працює над модернізацією Р-360, але остаточні результати цих зусиль невідомі.
Румунія пропонує мати Україну як союзника для контролю над акваторією Чорного моря на своїй території.
На відміну від французьких ракет SCALP-EG, які базуються з повітря, ракети Neptun базуються з землі і можуть вражати як наземні, так і морські цілі з дальністю до 400 кілометрів. Ця здатність надає їм стратегічну роль у конфлікті. Ракети використовувалися з початку конфлікту, зокрема для потоплення російського крейсера "Москва", флагмана Чорноморського флоту, у 2022 році.
Ці ракети можуть конкурувати з американськими ATACMS, єдиною іншою зброєю з подібною дальністю, яку використовує Київ.
Р-360 "Нептун" – дозвукова крилата ракета, розроблена українським підприємством "КБ "Луч". Вперше він був представлений на Міжнародній виставці озброєння та безпеки в Києві у 2015 році та прийнятий на озброєння ВМС України 2021 року.
Нагадаємо, у межах пошукової операції виявили нові уламки російських дронів після удару БпЛА по Україні. Фрагменти безпілотників виявили в районі Чаталкіой повіту Тулча.