Військовозобов'язані громадяни, які не оновили дані у ТЦК про місце свого проживання, номер телефону та електронну адресу, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності. Їм загрожує штраф від 17 000 до 25 500 гривень.
РБК-Україна розпитало юриста Дмитра Франчука про те, як стягуватимуть штраф із чоловіків, які не працюють і не мають майна. Про це повідомляють Контракти.UA.
За словами юриста, якщо людина офіційно не працевлаштована, то у цьому випадку може бути наступний алгоритм стягнення штрафів:
В Україні стягнення штрафів з осіб, які не мають грошей і офіційно не працюють, може здійснюватися кількома способами. Нижче наводимо механізми для примусового стягнення.
"Примусове виконання - виконавча служба може накладати арешт на майно боржника, включаючи транспортні засоби, нерухомість та інші цінності. Якщо боржник не має майна, яке можна арештувати, виконавча служба може вжити інших заходів", - пояснює Франчук.
Арешт банківських рахунків - якщо у боржника є банківські рахунки, на них може бути накладено арешт, і кошти з них можуть бути стягнуті на користь держави.
Обмеження прав - за певних умов виконавча служба може обмежити деякі права боржника, наприклад, право на виїзд за кордон.
"Соціальні виплати - якщо боржник отримує соціальні виплати, виконавча служба може накласти на них стягнення. Проте є певні види соціальних виплат, які не можуть бути арештовані, такі як допомога на дітей, пенсії за віком та інші виплати, передбачені законодавством", - каже юрист.
Громадські роботи - якщо боржник не має можливості сплатити штраф, суд може призначити громадські роботи як альтернативу грошовому штрафу.
"Ці механізми забезпечують певний рівень виконання рішень суду й інших органів, навіть якщо боржник не має офіційного доходу чи власності", - наголошує Франчук.
Читайте також про те, що краще - служба за контрактом чи за призовом.
Раніше ми писали про те, кого не мають права мобілізувати до ЗСУ.