Контракти.ua

159  —  09.07
Зеленський пояснив, чому Угорщина не може бути посередником між Україною та РФ
Зеленський пояснив, чому Угорщина не може бути посередником між Україною та РФ

Посередниками у переговорах між Україною та Росією можуть бути США, Китай або Європейський Союз, але не Угорщина. Адже ця країна не має реального впливу на диктатора Володимира Путіна.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на президента України Володимира Зеленського під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Що стосується Орбана (прем'єр-міністра Угорщини - ред.), він був у Києві, після цього полетів у Москву. Я не знав, що він летить в Москву. Це його незалежний вибір. Чи може бути він посередником? Не має посередництва між Росією та Україною", - сказав Зеленський.

Він наголосив, що посередниками можуть бути лише сильні союзники.

"Весь світ може змусити Росію зупинити цю війну. Це не про посередництво. Це про можливості. У тебе повинна бути економіка, яка впливає на Росію, і Путін залежить від неї. Або у тебе дуже потужна армія, яку боїться Путін, яка сильніша ніж російська. Чи багато таких країн у світі? Небагато. Я думаю, США така країна, Китай і ЄС. Не якась одна країна, а весь Євросоюз. Це дійсно може бути така посередницька місія", - зазначив президент.

Зеленський також додав, що коли Путін зустрічається з лідерами тієї чи іншої держави, це не означає, що він хоче завершити війну в Україні.

"І навіть якщо він зустрічається з представником тієї чи іншої держави, це не значить, що він хоче закінчити війну. Він хоче продемонструвати якісь кроки, але за цією демонстрацією у нього завжди йде кривава демонстрація, як сьогодні зранку в Україні", - наголосив він.

"Мирні ініціативи" Орбана

Нагадаємо, 2 липня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відвідав Київ та зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Під час переговорів він запропонував розглянути можливість одностороннього перемир'я, щоб вийти на переговори з РФ.

А вже 5 липня Орбан приїхав до Москви, де провів переговори з російським диктатором Володимиром Путіним.

У МЗС України відразу ж відреагували на зустріч Орбана із Путіним та наголосили, що принцип "ніяких домовленостей про Україну без України" залишається непохитним.