Контракти.ua

207  —  17.06
У NYT показали повний текст мирної угоди з РФ 2022 року, яка не відбулася
У NYT показали повний текст мирної угоди з РФ 2022 року, яка не відбулася

Росія вимагала від України зробити російську мову офіційною.

У The New York Time опублікували проєкт нереалізованого українсько-російського договору, який могли підписати у квітні 2022 року. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Стало відомо, про що йшлося в договорі.

Зазначається, що документи були надані українськими, російськими та європейськими джерелами і підтверджені як справжні учасниками переговорів та іншими близькими до них людьми.

"Деякі аспекти цих документів уже спливали, але більша частина матеріалів раніше не розкривалася", - пише NYT.

Про що йшлося в тексті договору

Крим під анексією

У документі йдеться, що статус Криму мав бути визначений протягом 10 або 15 років, при цьому Україна обіцяла не намагатися повернути півострів силою.

Незалежність Л/ДНР

"Україна визнає незалежність Донецької народної республіки і Луганської народної республіки в адміністративних межах колишніх Донецької та Луганської областей України і у зв'язку з цим вносить комплексні зміни в національне законодавство", - пише видання.

Нейтральний статус

За договором Укрпаїна не повинна була вступати у військові союзи, а також розгортати військові бази і контингенти. Водночас країна могла вступити до ЄС.

"Сторони цього Договору поділяють розуміння того, що статус України як постійно нейтральної держави, з урахуванням положень цього Договору, сумісний з можливим членством України в Європейському союзі", - вказано у повідомленні.

Гарантії для України

Державами-гарантами мали стати Велика Британія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль.

Попри це, щодо гарантій виникли серйозні різночитання.

Росія включила пункт, згідно з яким усі держави-гаранти, мали схвалити заходи у відповідь у разі нападу на Україну.

"Держави-гаранти і Україна погоджуються, що в разі збройного нападу на Україну кожна з держав-гарантів... на підставі рішення, погодженого всіма державами-гарантами, надасть... допомогу Україні, як постійно нейтральній державі, що зазнала нападу...", - мовиться в тексті договору.

Російська мова

Росія вимагала від України зробити російську мову офіційною.

"Україна протягом 30 (тридцяти) днів після підписання цього Договору повинна зняти всі обмеження на використання російської мови в будь-якій місцевості відповідно до Додатка 2".

Скасування санкцій

Країна-агресорка також забажала публічно закликає всі держави і міжнародні організації скасувати і надалі не запроваджувати будь-які та всі санкції і обмежувальні заходи, запроваджені від 2014 року проти Російської Федерації.

Денацифікація України

Україна мала визнати, що засуджує нацизм у всіх його проявах, і зобов'язувалася скасувати низку законів і нормативних актів (зокрема, щодо ролі ОУН-УПА і статусу їхніх ветеранів).

Нагадаємо, в адміністрації російського диктатора Володимира Путіна назвали перший саміт миру, що сьогодні стартував у Швейцарії, неконструктивним заходом.