Контракти.ua

224  —  16.06
G7 посилить заходи проти російського нафтового флоту, енергетики та металів, - Bloomberg
G7 посилить заходи проти російського нафтового флоту, енергетики та металів, - Bloomberg

Лідери "Великої сімки" за результатами саміту в Італії пообіцяють посилити обмеження цін на російську нафту, задушити майбутні енергетичні проекти Кремля та скоротити доходи Москви від металів.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Ми продовжимо чинити суттєвий тиск на доходи Росії від енергетики та інших сировинних товарів", - йдеться у проекті заяви, яка, як очікується, буде опублікована сьогодні.

Ціновий ліміт "Великої сімки" на російську нафту та нафтопродукти забороняє західним судновласникам, страховикам та посередникам надавати судна та послуги для вантажів, ціна яких перевищує порогові значення.

Хоча обмеження призвели до відмови від західного страхування та потреби в альтернативах, Москва змогла уникнути більшої частини наслідків, сформувавши флот танкерів, які працюють у юрисдикціях, що важко відстежуються, і звернувшись до незахідних постачальників послуг для доставки вантажів на нові ринки, такі як Індія.

США, Великобританія та ЄС нещодавно почали вводити санкції проти судів, які займаються цими постачаннями.

"Велика сімка" "вживе кроків, включаючи санкції та інноваційні правозастосовні заходи з використанням відповідних географічних регіонів, для боротьби з використанням Росією обманних альтернативних методів судноплавства для обходу наших санкцій за допомогою свого тіньового флоту", йдеться у заяві.

Лідери "Великої сімки" також пообіцяють зробити більше, щоб перешкоджати "розвитку майбутніх енергетичних проектів та порушення доступу до товарів та послуг, від яких залежать ці проекти", і продовжать скорочувати доходи Росії від металів.

Нагадай, у центрі уваги більшої частини саміту "Великої сімки", який проходить цього тижня в південно-італійському регіоні Апулія, була війна Росії проти України, при цьому група погодила план синдикованого кредиту на суму 50 млрд доларів, щоб використати прибуток, отриманий від заморожених російських активів для допомоги Києву.

Статьи по теме
Зростання економіки Китаю сповільнилося до 4,7%, - Bloomberg
Зростання економіки Китаю сповільнилося до 4,7%, - Bloomberg

Економічне зростання Китаю сповільнилося до найнижчого рівня за останні п'ять кварталів на тлі зниження роздрібного продажу.
16.07 — 194

Друзі Путіна отримали рекордні дивіденди на підйомі воєнної економіки, - Bloomberg
Друзі Путіна отримали рекордні дивіденди на підйомі воєнної економіки, - Bloomberg

Російські магнати отримали мільярди доларів у вигляді дивідендів, оскільки їхні компанії відновили чи збільшили виплати на тлі пом'якшення економічної невизначеності через війну проти України.
10.07 — 228

Безпрецедентний крок. Підводні човни РФ двічі помічали біля Ірландського моря, - Bloomberg
Безпрецедентний крок. Підводні човни РФ двічі помічали біля Ірландського моря, - Bloomberg

Російські ударні підводні човни двічі проводили місії навколо Ірландського моря з моменту вторгнення в Україну в 2022 році. Цей безпрецедентний крок Кремля змусив військових Великобританії вжити заходів для захисту британських та ірландських вод.
03.07 — 199