Контракти.ua

329  —  16.06
Путін заявив про 700 тисяч своїх військових в Україні: цифри диктатора оцінили в ISW
Путін заявив про 700 тисяч своїх військових в Україні: цифри диктатора оцінили в ISW

Торік у грудні "фюрер" називав значно менший контингент російської армії в Україні.

Президент-диктатор Росії Володимир Путін заявив, що в "зоні спеціальної військової операції" наразі перебувають майже 700 тис. російських військовослужбовців. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

 

Заяву "фюрера" оцінили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що ця цифра включає як окуповані регіони, так і прикордонні з Україною території Російської Федерації. Втім, американські фахівці зауважують, що нові дані Путіна значно перевищують його заяву в грудні 2023-го. Тоді він повідомляв про 617 тис російських військовослужбовців задіяних у війні.

Тим часом в ISW згадують заяву командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Павлюка у травні цього року про те, що в окупованій Україні дислокується приблизно 510-515 тисяч російських військовослужбовців. Своєю чергою, заступник керівника ГУР України Вадим Скібіцький повідомляв, що РФ зосередили близько 35 тис. особового складу на власній території - на північ від Харківської та Сумської областей, а загалом планують зосередити від 50 тис. до 70 тис. загарбників.

"Заява ​​Путіна про чисельність особового складу може бути перебільшеною або включати різноманітні російські бойові та небойові сили, зокрема, нерегулярні", - заявили в ISW.

Нагадаємо, у США назвали втрати РФ у війні. Очільник Пентагону Ллойд Остін повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення щонайменше 350 тисяч окупантів були вбиті або поранені.