Контракти.ua

168  —  11.06
Вибори до Європарламенту: в Орбана з'явився серйозний політичний конкурент, - Bloomberg
Вибори до Європарламенту: в Орбана з'явився серйозний політичний конкурент, - Bloomberg

В Угорщині на виборах до Європейського парламенту правляча партія прем'єр-міністра Віктора Орбана втратила позиції. В країні може з'явитися новий політик, що має намір кинути виклик тривалому домінуванню нинішнього керівника уряду.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Згідно з частковими результатами після підрахунку майже половини голосів, партія Орбана "Фідес" була на шляху до отримання 44% голосів. Друге місце посіла партія TISZA політичного новачка Петера Мадяра з 31%.

Глава угорського уряду намагався обмежити наслідки найгіршого політичного скандалу його партії, що призвів до відставки президента країни і головного кандидата від "Фідес" до Європейської асамблеї на початку цього року, а також незадоволення ситуацією в економіці.

Однак найбільшим переможцем виборів став Мадяр, - юрист, колишній дипломат і керівник державної компанії, - який зараз становить найбільшу загрозу для 14-річного правління Орбана. Результат голосування дозволяє йому претендувати на "мантію" Орбана на парламентських виборах 2026 року.

Мадяр зареєстрував свою партію TISZA для участі у виборах в останню хвилину. Під час бурхливої кампанії по всій Угорщині він організував найбільш масштабні антиурядові протести після повернення Орбана до влади у 2010 році. Він затьмарив слабку і фрагментовану опозицію, зосередивши увагу на корупції та використовуючи скандали правлячої партії.

Орбан мобілізував своїх виборців, представивши вибори до Європарламенту, як вибір між війною та миром у тіні російського вторгнення в Україну. Лідер націоналістів зображував себе як того, хто запобігає сповзанню Угорщини до конфлікту своїми суперечливими спробами зупинити або сповільнити західну допомогу Києву.

Вибори до Європарламенту

З 6 по 9 червня у країнах ЄС відбулися десяті вибори до Європейського парламенту після перших прямих виборів 1979 року. Вони стали першими після виходу зі складу ЄС Великої Британії.

Громадяни обирали 720 членів Європейського парламенту, які представлятимуть понад 400 мільйонів виборців з 27 країн-членів ЄС.

У Німеччині ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" випереджає партію канцлера Олафа Шольца.

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про розпуск Національних зборів - нижньої палати французького парламенту. Причиною став той факт, що екзитполи пророчать перемогу партії "Національне об'єднання" на чолі з проросійською Марін Ле Пен.

В Італії на виборах перемагає партія Джорджії Мелоні.

Статьи по теме
G7 посилить заходи проти російського нафтового флоту, енергетики та металів, - Bloomberg
G7 посилить заходи проти російського нафтового флоту, енергетики та металів, - Bloomberg

Лідери "Великої сімки" за результатами саміту в Італії пообіцяють посилити обмеження цін на російську нафту, задушити майбутні енергетичні проекти Кремля та скоротити доходи Москви від металів.
16.06 — 159

Росія транслювала військову пропаганду через дитячі канали в Європі, - Bloomberg
Росія транслювала військову пропаганду через дитячі канали в Європі, - Bloomberg

Супутникові компанії Європи вже кілька місяців потерпають від спроб втручання з боку Росії. Пропаганду Кремля транслюють навіть на дитячих телеканалах.
10.06 — 168

Кемерон закличе союзників по НАТО збільшити витрати на оборону, - Bloomberg
Кемерон закличе союзників по НАТО збільшити витрати на оборону, - Bloomberg

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон планує розкритикувати європейські країни за їхнє "небажання" інвестувати в оборону та закликати західні демократії бути "жорсткішими і наполегливішими" у захисті своїх інтересів і цінностей.
10.05 — 211