Контракти.ua

168  —  10.06
Росія транслювала військову пропаганду через дитячі канали в Європі, - Bloomberg
Росія транслювала військову пропаганду через дитячі канали в Європі, - Bloomberg

Супутникові компанії Європи вже кілька місяців потерпають від спроб втручання з боку Росії. Пропаганду Кремля транслюють навіть на дитячих телеканалах.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Видання вказує, що три супутники французького оператора Eutelsat SA серйозно постраждали із середини березня, збої тривали щонайменше до кінця травня.

При цьому двічі в березні та квітні внаслідок втручання програма дитячого розважального каналу компанії Walt Disney Company BabyTV замінювалася військовими відеороликами російською мовою.

Французьке національне агентство частот повідомило, що перешкоди були чітко ідентифіковані як такі, що виходять від великих наземних станцій, і тому їх має реєструвати та контролювати влада Російської Федерації.

Представник Міжнародного союзу електрозв'язку повідомив, що звіти обговорюватимуть на наступному засіданні Радіорегламентарного комітету 24-28 червня.

Хто ще зіткнувся з такими перебоями

Супутники Eutelsat не єдині, хто зазнав атаки, а вплив також відчувався в Україні та Португалії. Крім іншого шведські супутники також були атаковані трансляціями з Москви, Калінінграда і Криму.

Bloomberg вказало, що Швеція, Нідерланди та Люксембург подали аналогічні скарги до Радіорегламентарного комітету. У березні французьке агентство звернулося до свого російського колеги зі скаргою на втручання.

У листі було зазначено, що за допомогою вимірювань, за підтримки спеціальної системи виявлення перешкод, їм вдалося встановити, що передача по висхідній лінії зв'язку відбувається з району Москви.

Росія намагається впливати на країни Європи

За останні місяці багато країн Європи, особливо ті, які допомагають Україні, зіткнулися з проблемами. За їхніми словами, РФ причетна до глушіння сигналу GPS.

Місяць тому міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що Росія несе відповідальність за збої сигналу GPS у регіоні Балтійського моря.

Статьи по теме
G7 посилить заходи проти російського нафтового флоту, енергетики та металів, - Bloomberg
G7 посилить заходи проти російського нафтового флоту, енергетики та металів, - Bloomberg

Лідери "Великої сімки" за результатами саміту в Італії пообіцяють посилити обмеження цін на російську нафту, задушити майбутні енергетичні проекти Кремля та скоротити доходи Москви від металів.
16.06 — 159

Вибори до Європарламенту: в Орбана з'явився серйозний політичний конкурент, - Bloomberg
Вибори до Європарламенту: в Орбана з'явився серйозний політичний конкурент, - Bloomberg

В Угорщині на виборах до Європейського парламенту правляча партія прем'єр-міністра Віктора Орбана втратила позиції. В країні може з'явитися новий політик, що має намір кинути виклик тривалому домінуванню нинішнього керівника уряду.
11.06 — 168

Кемерон закличе союзників по НАТО збільшити витрати на оборону, - Bloomberg
Кемерон закличе союзників по НАТО збільшити витрати на оборону, - Bloomberg

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон планує розкритикувати європейські країни за їхнє "небажання" інвестувати в оборону та закликати західні демократії бути "жорсткішими і наполегливішими" у захисті своїх інтересів і цінностей.
10.05 — 211