Мобілізованим українцям, що відправляються до війська, крім базового комплекту речей, виданого в частині, слід додатково взяти чималий список речей, які знадобляться в армії.
В Україні триває мобілізація, і тисячі чоловіків отримують повістки та готуються до відправлення до війська. Попри те, що в повістці зазвичай вказують перелік необхідних речей, його найчастіше доводиться доповнити. Адже не все потрібне видаватимуть у достатній кількості або й взагалі. Про це повідомляють Контракти.UA.
Що брати з собою в армію, а що видадуть в частині — читайте далі в матеріалі ТСН.ua.
Військовослужбовцям видається базовий набір — бойовий єдиний комплект (БЄК), який містить 46 позицій. З повним переліком того, що мають видати, можна ознайомитися в Наказі міністра оборони № 232. Під час дії воєнного стану — Норма 1, категорія 5 (строки носіння).
Шолом, бронежилет та балістичні окуляри. Все це видається на 2 роки. Також до шолома має йти 3 чохли.
Берці літні або демісезонні, берці зимові, капці, бахіли та гумові чоботи. По одній парі на 2 роки.
Шапка звичайна та зимова, кашкет і панама.
Каремат, спальний мішок, тактичні рукавиці, ремінь, транспортна сумка.
Футболки, шкарпетки зимові та літні, труси, по 2 комплекти термобілизни — демісезонна та зимова.
Тут важливо, що в разі, коли щось із цього втрачається через бойові дії, то в частині мають видати нове. Але про втрату чи знищення майна одразу варто казати командиру, аби це можна було подати на списання. Бо нову форму видадуть лише після цього.
Краще все це тримати у спеціальному водонепроникному пакеті.
У взутті військовий, найімовірніше, проводитиме більшу частину доби за абсолютно різних погодних умов. Тому воно має бути ідеальним за розміром та бажано не новим, а вже розношеним. Попри те, що взуття мають видати в частині, можуть виникати проблеми з наявністю розмірів. Крім того, у кожної людини є особливості і власні уподобання щодо зручного взуття.
Під час мобілізації краще брати з собою:
Тут ситуація схожа зі взуттям. Попри те, що форму видають, вона може швидко зношуватися через навантаження. Крім того, у літній період краще використовувати форму з легших тканин, ніж видають у частині. Однак тут треба уточнювати, який саме малюнок камуфляжу має бути, залежно від роду військ, в якому військовий буде служити.
Краще додатково мати:
Баул або якусь велику сумку мають видати у частині. Проте її переважно використовують замість шафи з одягом. Тому слід мати ще якусь одну річ, в якій можна було б брати речі із собою, аби не носити все і одразу. Це може бути:
Основне зі спорядження видається. Але додатково може знадобитися багато чого. Спочатку варто дочекатися, щоб видали все в частині. Далі, залежно від посади, варто докупити речі, яких не вистачає. Це наприклад:
До аптечки у більшості випадків слід покласти:
Якщо щось забули — не біда. Зазвичай поряд є поштові відділення, куди рідні зможуть переслати необхідне. Або ж волонтери завжди поруч. Головне — не хвилюватися і бути готовим до служби та захисту України від російських окупантів.