Контракти.ua

341  —  29.05
Російський завод в Татарстані планує виробляти 6 тисяч "Шахедів" щорічно, - WSJ
Російський завод в Татарстані планує виробляти 6 тисяч

Російський завод в "Алабузі" планує виробляти 6 тисяч ударних безпілотників типу Shahed щорічно. Наприкінці квітня він вже випередив свій виробничий графік та поставив 4,5 тисячі дронів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal.

Виробництво іранських БпЛА Росією розташоване в кількох ангарах в особливій економічній зоні "Алабуга".

Як розповідає видання, російські бізнесмени уклали угоду про будівництво вищезгаданого заводу ще наприкінці 2022 року, коли вони прилетіли до Ірану з вигідною пропозицією у вигляді 1,7 млрд доларів, що частково були сплачені золотими злитками.

Зокрема, відповідно до контракту, завод в "Алабузі" повинен виробляти 6 тисяч "Шахедів" на рік, на додаток до розвідувальних дронів. Вже у квітні підприємство випередило графік та поставило 4,5 тисячі обіцяних дронів.

Зокрема згідно з даними розвідки, російських військових вже навчають керувати безпілотниками в Сирії інструктори з Революційної гвардії й підтримуваного Іраном бойового угруповання "Хезболла".

Не лише "Шахеди"

Окрім того, в "Алабузі" також виробляються розвідувальні безпілотники М3 "Альбатрос". Завдяки їм, як пише WSJ, ворог зміг отримати детальну фоторозвідку українських позицій та пересувань на лінії фронту. За словами виробника, БпЛА також допомогли відбити спробу вторгнення в Бєлгородську область.

Росія також виробляє власні боєголовки замість того, щоб чекати на іранські. Це, своєю чергою, також прискорює виробництво боєздатної зброї.

"Перехід Москви на безпілотники відбувається завдяки використанню тіньових логістичних мереж Тегерана на додаток до іранських військових технологій", - пояснює видання.

До роботи залучають студентів

Початкове виробництво БпЛА "Альбатрос" значною мірою покладалось на студентів з довколишніх технічних коледжів. Втім, Москві було цього недостатньо, у зв'язку з чим працівників почали шукати в Африці.

На початку 2023 року російські бізнесмени з "Алабуги" орендували зал у висококласній школі Уганди, зібравши аудиторію з молодих студенток. Останнім запропонували кваліфіковану роботу з оплатою втричі вищою, ніж на їх батьківщині, оплату авіаквитків, безкоштовне проживання й інше.

Допомога Ірану Росії під час війни

Вперше іранський дрон українські військові збили ще у вересні 2022 року. Тоді ж Тегеран заперечив допомогу російським терористам. Втім, пізніше, Американський інститут вивчення війни (ISW) заявив, що члени КВІР перебувають на території тимчасово окупованого Криму з метою навчання ворога користуватись дронами-камікадзе Shahed-136.

Вже в червні 2023 року офіційний представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія отримує від Ірану також матеріали, які необхідні для будівництва заводу з виробництва БпЛА. Згідно з супутниковими знімками, підприємство планують розмістити в "Алабузі".

Тим часом Європейський союз планує посилити санкції проти Ірану через його допомогу ворогу.

Статьи по теме
Трамп планує посилити санкції проти Ірану для вирішення кризи на Близькому Сході, - WSJ
Трамп планує посилити санкції проти Ірану для вирішення кризи на Близькому Сході, - WSJ

Обраний президент Дональд Трамп готує стратегію посилення тиску на Іран, яка включає різке посилення санкцій і обмеження на продаж нафти.
10.11 — 264

РФ та КНДР мали секретний пункт у договорі щодо військової співпраці, - WSJ
РФ та КНДР мали секретний пункт у договорі щодо військової співпраці, - WSJ

Російська Федерація та КНДР мали секретний пункт у спільному договорі. Він стосувався відправлення Північною Кореєю тисячі солдатів в Україну.
24.10 — 1084

Китай створив
Китай створив "армію шпигунів" з 600 тисяч людей, - WSJ

Китай сформував армію шпигунів, що складається з 600 тисяч осіб. Країни Заходу не мають ресурсів, щоб протистояти такій мережі.
17.10 — 477