Контракти.ua

1126  —  27.05
В ISW пояснили, навіщо Путін заговорив про мирні переговори та припинення вогню
В ISW пояснили, навіщо Путін заговорив про мирні переговори та припинення вогню

Російська Федерація використає будь-яке припинення вогню для підготовки до майбутніх наступальних операцій в Україні та нових спроб знищити її державність.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті нагадали, що військова інтервенція Росії в Криму та на Донбасі у 2014 році порушила численні міжнародні зобов'язання Росії щодо поваги до суверенітету і територіальної цілісності України. Зокрема, Кремль порушив визнання України, як незалежної держави у 1991 році та Будапештський меморандум 1994 року, в якому РФ зобов'язалася не підривати суверенітет і територіальну цілісність України.

З огляду на цей історичний досвід, зазначають в ISW, немає жодних підстав вважати, що Москва поважатиме будь-яку нову угоду, яка зобов'язує РФ не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України.

"Припинення вогню надало б Росії можливість відновити деградовані сили, відволікти людські ресурси на широкомасштабну експансію та реформи замість того, щоб вести бойові дії в Україні. Це дозволило б Росії продовжити мобілізацію своєї оборонно-промислової бази без обмежень, пов'язаних з нагальними оперативними потребами в Україні", - йдеться у звіті.

В Інституті вивчення війни також вважають, що Кремль може використати припинення вогню для підготовки більш придатних для проведення наступної серії наступальних операцій сил, які використають для зміни режиму, демілітаризації та завоювання України.

Припинення вогню, безумовно, надало б Україні власні можливості для вирішення питань формування Збройних сил і розвитку оборонної промисловості. Однак у Кремлі небезпідставно очікують, що заморожений фронт зробить підтримку України менш нагальною і важливою для Заходу та дозволить Росії випередити Україну в підготовці до відновлення бойових дій.

Миротворча риторика Путіна

25 травня агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що російський диктатор Володимир Путін готовий вести переговори з Україною про припинення вогню в обмін на визнання окупованих територій під контролем Москви.

Президент України Володимир Зеленський не виключив, що така риторика Путіна викликана його побоюваннями досягнень Саміту миру, що відбудеться 15-16 червня у Швейцарії.

В Офісі президента очікують, що у Саміті візьмуть участь понад 100 країн і ця зустріч стане потужним сигналом підтримки незалежності та територіальної цілісності країни.

Статьи по теме
Путін озвучив втрати Росії: в ISW пояснили наскільки ці дані правдиві
Путін озвучив втрати Росії: в ISW пояснили наскільки ці дані правдиві

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що армія РФ щомісяця втрачає в Україні 20 тисяч бойового солдатського складу. Така цифра близька до кількості нових військовослужбовців, яких держава-агресор мобілізовує на війну кожного місяця.
08.06 — 766

Мирні переговори з Україною: в ISW пояснили, як РФ використовує ініціативи Китаю і Туреччини
Мирні переговори з Україною: в ISW пояснили, як РФ використовує ініціативи Китаю і Туреччини

Кремль тільки вдає, що готовий сісти за стіл переговорів.
05.03 — 620

Чи дійсно РФ має
Чи дійсно РФ має "значні успіхи" на фронті: в ISW пояснили останні заяви Шойгу

Американські аналітики викрили Шойгу на брехні.
29.02 — 659