Контракти.ua

272  —  23.05
G7 підтримає кредит Україні на 50 млрд доларів під заставу російських активів, - Bloomberg
G7 підтримає кредит Україні на 50 млрд доларів під заставу російських активів, - Bloomberg

Країни "Великої сімки" сходяться на думці щодо плану США щодо використання заморожених російських активів. Цей крок забезпечить Україні життєво важливе фінансування на суму до 50 млрд доларів та допоможе захистити її від політичних зрушень з обох боків Атлантики.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Чиновники, знайомі з ходом дискусій, кажуть, що уряди країн "Великої сімки" нині загалом підтримують пропозицію США використати майбутні доходи, отримані від 280 млрд доларів російського центрального банку, більшу частину яких заблоковано в Європі, для підтримки кредиту Києву.

Міністри фінансів країн "Великої сімки" обговорюють це питання під час зустрічі цього тижня у Стрезе, Італія, з метою узгодити низку варіантів для своїх лідерів для ухвалення остаточного рішення на зустрічі 13-15 червня.

У той час, як "Велика сімка" наближається до загальних питань угоди, багато важливих деталей все ще обговорюються і мають бути узгоджені, повідомили анонімні джерела агентства.

За їхніми словами, вони включають точний механізм кредиту, розмір суми, яка буде залучена авансом, і, що особливо важливо, те, як ризик розподілятиметься між сторонами, що беруть участь.

Проте серед країн "Великої сімки" є консенсус у тому, що Україні потрібно більше фінансування.

Оскільки війна не виявляє жодних ознак вщухання, а російський військовий наступ набирає сили, акцент змістився на забезпечення середньострокової допомоги Києву та подання потужного сигналу Москві про те, що союзники по "Великій сімці" готові підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

На карту поставлено не лише забезпечення того, щоб Україна могла продовжувати фінансувати свою оборону та обслуговувати свій борг, а й те, що вона зможе отримувати стійку фінансову підтримку у 2025 році.

ЄС окремо вже домовився надавати Україні двічі на рік прибуток від заморожених коштів у міру їхнього утворення. США прагнуть використати цей прибуток, щоб мати можливість надати Києву більше грошей уперед, а майбутні доходи покриють ці витрати. Очікується, що заморожені активи будуть приносити близько 5 млрд доларів на рік. Якщо "Велика сімка" дістане угоди, ця угода замінить ініціативу ЄС.

Перевагою авансового надходження доходів від активів буде забезпечення вигоди для України незалежно від політичної невизначеності навколо президентських виборів у США. Розбіжності у Вашингтоні вже ускладнили президентові Джо Байдену надання більшої допомоги Україні, а його суперник, колишній президент Дональд Трамп, висловив скептицизм щодо підтримки Києва.

Нагадаємо, учасники переговорів G7 вже кілька тижнів обговорюють, як найкраще використовувати російські активи на суму близько 300 млрд доларів, які були заморожені після вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року.

США сподіваються, що всі уряди Великої сімки візьмуть участь у наданні авансового кредиту Україні на 50 млрд доларів, але Вашингтон готовий взяти на себе весь кредит самостійно за умови гарантій ЄС, що активи РФ залишаться заморожені.

Статьи по теме
Зеленського просять не форсувати членство України в НАТО цього року, - The Telegraph
Зеленського просять не форсувати членство України в НАТО цього року, - The Telegraph

Україна не просунеться на шляху до членства в Північноатлантичному союзі (НАТО) на саміті цього року через побоювання втягування Альянсу у війну з Росією.
29.05 — 186

НАТО обговорює закриття неба на заході України, але рішення ще немає, - Bild
НАТО обговорює закриття неба на заході України, але рішення ще немає, - Bild

Деякі країни НАТО готові розширити підтримку Україні та почати діяти безпосередньо на українській території.
27.05 — 299

Країни НАТО вимагають від Столтенберга деталей щодо його плану для України на 100 млрд євро, - Politico
Країни НАТО вимагають від Столтенберга деталей щодо його плану для України на 100 млрд євро, - Politico

Союзники по НАТО вимагають, щоб генсек Альянсу Єнс Столтенберг цього тижня надав більшої ясності щодо свого плану підтримки України на 100 мільярдів євро.
27.05 — 240