Контракти.ua

236  —  24.05
Аграрії прогнозують зростання цін на свою продукцію через подорожчання бензину
Аграрії прогнозують зростання цін на свою продукцію через подорожчання бензину

Уряд розробив спеціальний законопроєкт, яким пропонує внести зміни до Податкового кодексу — збільшити ставки акцизного податку на пальне. Цю ініціативу вже розкритикували і постачальники пального, і аграрії — адже після підвищення акцизу одразу подорожчає пальне та продукти харчування.

Про це пише ЛБ. Пише ТСН. 

"В Українській асоціації скрапленого газу різко розкритикували ініціативу: через неї ціна на автогаз добряче стрибне вже влітку — до 6 грн за літр. Постачальники бензину й дизелю дещо стриманіші, але також прогнозують здорожчання. Вважають, що збалансувати його може подешевшання нафти", — пише видання.

Утім, світові ціни на нафту поки що не демонструють суттєвих змін: вартість ресурсу марки Brent тримається на рівні понад 80 доларів за барель. Тенденцію до зростання спостерігають у межах менш ніж 1%, тому висновки робити зарано, вказують журналісти.

Якщо Верховна Рада проголосує за пропозицію уряду, то перший етап підвищення цін на пальне припаде саме на початок жнив. І це матиме наслідки для аграріїв, які не можуть зробити запас, бо, зокрема, склади пального можуть стати ціллю для російських ударів.

"Коли влітку 2023 року повернули ПДВ й акцизи на пальне, тоді ціни піднялися в межах 6 гривень. Зараз ми очікуємо, що така ініціатива може обернутися зростанням десь до 5%. Липень — це активна фаза збиральної кампанії. Аграрії закуповують запаси пального під час роботи. Відповідно, якщо підвищать акциз, то це будуть додаткові витрати й цю ціну доведеться закласти в товар", — розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Як відомо, Кабмін підготував проект Закону, який передбачає поступове зростання ставок акцизів на пальне від 1 липня 2024 року. Перший етап підвищення ставок відбудеться вже 1 липня. Акциз на бензин зросте на 30 євро, до €242,60 за 1000 л, на дизель – на 40 євро, до €177,6 за 1000 л. В уряді необхідність підвищення акцизу пояснюють тим, що це необхідно для виконання директив ЄС.

Своєю чергою, засновник групи компаній "Прайм" Дмитро Льовушкін заявив, що у разі підвищення акцизів пальне в Україні стрімко подорожчає і буде коштувати як в Європі – біля 75-80 грн за літр.