Контракти.ua

194  —  20.05
Росіяни перекинули на базу Оленья третину боєздатних бомбардувальників – Defense Express
Росіяни перекинули на базу Оленья третину боєздатних бомбардувальників – Defense Express

Супутникові знімки свідчать про те, що Росія перекинула третину своїх стратегічних бомбардувальників, у тому числі 12 бомбардувальників Ту-95МС і 13 Ту-22М3, на аеродром "Оленья" в Мурманській області.

Про це повідомляє Defense Express.

"У відкритому доступі з’явились супутникові знімки рашистського аеродрому "Оленья" в Мурманській області РФ, на якому станом на 15 травня 2024 року було зафіксовано 12 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, 13 стратегічних бомбардувальників Ту-22М3, один Ту-160 та два військово-транспортні літаки Ан-12", – зазначає видання.

Нагадаємо, авіабаза "Оленья" є однією з основних для ВКС РФ під час виконання масованих ракетних ударів по Україні.

"Тут можемо відштовхнутись від оцінок, які в різний час заявляли Міноборони Великої Британії та Головне управління розвідки МОУ про те, що в строю стратегічної авіації "ВКС РФ" лишається орієнтовно по 40 бомбардувальників типів Ту-95МС і Ту-22М3. І з цього випливатиме, що на даний момент рашисти зібрали на аеродромі "Оленья" фактично третину від загальної кількості боєздатних бомбардувальників цього типу", – йдеться в матеріалі.

У публікації додають, що факт розміщення третини від боєздатного флоту Ту-95МС і Ту-22М3 на настільки віддаленому аеродромі може свідчити не тільки про факт підготовки РФ до нових ударів по критичній інфраструктурі України. Але й також – на прагнення росіян вивести свої найбільш цінні літаки з-під потенційного удару.

Крім того, вказує видання, також на аеродромі зафіксовані військово-транспортні Ан-12, які, ймовірно, могли бути задіяні для рейсів, необхідних для накопичення крилатих ракет на авіабазі.

Статьи по теме
Лубінець заявив, що Росія не хоче повертати своїх військовополонених
Лубінець заявив, що Росія не хоче повертати своїх військовополонених

Пропаганда Кремля намагається перекинути провину на Україну, якщо відбувається зрив чергового обміну.
вчера, 15:52 — 268

"Гомофобія - це Росія". Як проходив ЛГБТ-прайд у Києві

У Києві 16 червня пройшов Марш рівності в рамках КиївПрайд. Ця акція відбулася вперше з початку повномасштабного вторгнення РФ.
вчера, 10:27 — 2614

Росія відправляє на фронт
Росія відправляє на фронт "голі" танки: експерт вказав на цікаву деталь

Олександр Коваленко припустив, що могло стати причиною відмови від застосування динамічного захисту на модифікованих танках Т-62.
вчера, 09:27 — 207