Зокрема, мобілізації не підлягають ті, в кого дружина (чоловік) має інвалідність І, ІІ та ІІІ групи. Щоправда, щодо останньої встановлені певні критерії.
За новим законом про мобілізацію, призову на військову службу під час воєнного стану не підлягають особи з усіма групами інвалідності. Однак деякі категорії чоловіків з інвалідністю повинні будуть пройти повторний медогляд.
Усе про мобілізацію та людей з інвалідністю, їхніх родичів читайте на ТСН.ua.
Новий закон про мобілізацію передбачає, що особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи не підлягають призову на військову службу. Піти на службу до війська особа з інвалідністю може лише за власним бажанням, підписавши контракт із ЗСУ.
Однак чоловіки віком від 25 до 55 років, яким була встановлена ІІ чи ІІІ група інвалідності (крім військовослужбовців) після 24 лютого 2022 року, повинні пройти повторний медичний огляд, щоб підтвердити висновки МСЕК.
До слова, пройти повторну перевірку на ВЛК повинні і обмежено придатні до військової служби. Вони повинні здійснити це протягом дев’яти місяців після набуття чинності нового закону про мобілізацію. Таких осіб визнають або придатними, або непридатними, оскільки новим законом скасовується категорія про обмежену придатність.
Право на відстрочку від мобілізації на термін 6-12 місяців мають особи, які відповідно до висновку ВЛК визнані тимчасово непридатними за станом здоров’я. Після завершення цього терміну такі особи зобов’язані будуть знову пройти медкомісію.
Мобілізації не підлягають:
До слова, раніше директорка департаменту охорони здоров'я Міноборони Оксана Сухорукова пояснила, як в Україні змінився механізм проходження ВЛК.