Контракти.ua

181  —  09.05
Адміністрація Байдена хоче обмежити Китаю доступ до моделей штучного інтелекту, - Reuters
Адміністрація Байдена хоче обмежити Китаю доступ до моделей штучного інтелекту, - Reuters

Адміністрація президента США Джо Байдена готується обмежити доступ Китаю до передових моделей штучного інтелекту.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Міністерство торгівлі США розглядає можливість ухвалення нових нормативних заходів щодо обмеження експорту пропрієтарних моделей штучного інтелекту або моделей штучного інтелекту із закритим вихідним кодом, чиє програмне забезпечення і дані, на яких він навчається, тримають у секреті.

Видання пише, що ці дії доповнять низку заходів, вжитих за останні два роки, щоб заблокувати експорт чипів штучного інтелекту в Китай. США намагаються уповільнити розвиток Пекіном передових технологій, які можна використовувати для військових цілей.

Нині ніщо не зупиняє американських гігантів у сфері штучного інтелекту, таких як Microsoft, Alphabet або Google DeepMind, які розробили одні з найпотужніших моделей штучного інтелекту із закритим вихідним кодом, продати їх практично будь-якій людині у світі без державного контролю.

Дослідники з державного та приватного сектору занепокоєні тим, що супротивники США можуть використати моделі, які аналізують величезні обсяги тексту та зображень для узагальнення інформації та створення контенту, для проведення агресивних кібератак або навіть для створення потужної біологічної зброї.

Як працюватиме експортний контроль

Reuters пише, що для розробки експортного контролю над моделями штучного інтелекту США можуть звернутися до порогового значення, що грунтується на обсязі обчислювальної потужності, необхідної для навчання моделі.

Коли цей рівень буде досягнуто, розробник має повідомити про свої плани розробки моделі ШІ та надати результати випробувань Міністерству торгівлі.

Джерела видання повідомляють, що цей поріг обчислювальної потужності може стати основою для визначення того, які моделі ШІ підлягатимуть експортним обмеженням.

США намагаються зупинити розвиток Китаю

Вашингтон не перший рік веде політику щодо стримування технологічного розвитку Пекіна, оскільки побоюється, що Китай зможе використовувати чіпи для виробництва високоякісної зброї.

Ще минулого року повідомлялося, що США зроблять нові кроки, щоб перешкодити американським виробникам мікросхем продавати Китаю напівпровідники в обхід урядових обмежень.

А в березні адміністрація Байдена переглянула обмеження на постачання Китаю американських мікросхем штучного інтелекту та інструментів для виробництва мікросхем.

Статьи по теме
Росія вийшла на рекордний рівень експорт нафтопродуктів до Сінгапуру, - Reuters
Росія вийшла на рекордний рівень експорт нафтопродуктів до Сінгапуру, - Reuters

Росія наростила експорт нафтопродуктів до Сінгапуру до рекордного рівня цього року. Очікується, що така тенденція зберігатиметься й надалі.
11.05 — 173

Китай допомагає Росії у війні. Байден говорив про це з Сі Цзіньпіном, - Reuters
Китай допомагає Росії у війні. Байден говорив про це з Сі Цзіньпіном, - Reuters

США вважають, що Китай підтримує військові зусилля Росії у війні проти України. Це питання порушив президент США Джо Байден з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час їхньої телефонної розмови.
14.04 — 224

Санкції США перешкоджають спробам Росії відремонтувати НПЗ, - Reuters
Санкції США перешкоджають спробам Росії відремонтувати НПЗ, - Reuters

Російські нафтові компанії стикаються з труднощами в ремонті нафтопереробних заводів, побудованих за допомогою американських та європейських інжинірингових компаній.
05.04 — 219