Контракти.ua

232  —  02.05
Після затримання Іванова в Росії допитали ще одного заступника Шойгу – Цалікова: британська розвідка
Після затримання Іванова в Росії допитали ще одного заступника Шойгу – Цалікова: британська розвідка

Напередодні в Росії затримали заступника міністра оборони Шойгу Тимура Іванова.

Розслідування щодо заступника міністра оборони Росії Сергія Шойгу Тимура Іванова, ймовірно, зачепило більш високопоставленого посадовця — першого заступника міністра оборони Руслана Цалікова. Пише ТСН, 

Про це пише Міністерство оборони Великої Британії.

Так, ФСБ допитала Руслана Цалікова у справі про корупцію в міністерстві оборони Росії. Руслан Цаліков, якого називають "покровителем" Тимура Іванова, був допитаний ФСБ через справу Іванова.

Він, ймовірно, є третьою особою в ієрархії міністерства оборони РФ — після міністра оборони Шойгу і начальника Генерального штабу генерала Валерія Герасимова.

"Як і Іванов, Цаліков має давні зв'язки з міністром оборони Шойгу. Він працював під керівництвом Шойгу в міністерстві з питань цивільної оборони та надзвичайних ситуацій, а потім пішов за ним спочатку до офісу губернатора Московської області, а потім 2012 року — до міноборони", — зазначили у розвідці.

Існує також реальна ймовірність того, що розслідування щодо Іванова може зачепити і міністра фінансів Росії Антона Сілуанова, оскільки деякі джерела стверджують, що будівельні агентства міноборони побудували будинок для Сілуанова.

"Корупція вже давно є проблемою в російському міноборони. 2019 року головний військовий прокурор Валерій Петров заявив, що корупція є "практично коренем більшості проблем у правовій державі". Корупція була одним із чинників низької ефективності Росії, особливо на початку повномасштабного вторгнення до України, коли були звинувачення у протермінованих пайках росіян, неякісних шинах, а також повідомляли про розкрадання пального", — йдеться у повідомленні міноборони Британії.

Нагадаємо, заступника міністра оборони РФ Тимура Іванова заарештували за підозрою в отриманні хабара розміром в 1 мільйон рублів. Так звані РосЗМІ писали, що правоохоронці проводять "спеціальні заходи" на дачі Іванова у Дагестані.