Контракти.ua

256  —  29.04
Оборона чи наступ: які головні завдання у ЗСУ на цей рік після розблокування допомоги від США
Оборона чи наступ: які головні завдання у ЗСУ на цей рік після розблокування допомоги від США

Олександр Мусієнко розповів, яких основних цілей зможуть досягнути ЗСУ завдяки допомозі від США.

Допомогу від США розблоковано. Тож Збройні сили України зможуть виконати три головних завдання. Пише ТСН. 

Про це в ефірі телемарафону заявив військовий експерт, директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

"Я би зараз виділив три пункти, для чого ця допомога і до чого вона може призвести, що вона дає.

  • Перший пункт – це стабілізація ситуації на фронті, зупинка ворога, його просування на певних рубежах. Яких, це покаже час і бойові дії. Я не думаю, що російським військам вдасться істотно просунутися, але допускаю, що якісь тактичні здобутки в них ще бути можуть і вони ще можуть мати якісь завоювання, окупувати ще частину територій, незначну.
  • Друге, це бути готовими до активної оборони наскільки вистачає сил, засобів, ресурсів. Це означає, що як тільки з’являється можливість – контратакувати ворога  і виборювати певні позиції, незначне просування, локальне, тактичне, незначні, але важливі. Тому що це так само ослаблює ворога.
  • І третє, це в разі, якщо з’явиться для цього можливість, складуться об’єктивні умови і обставини – проводити більш масштабні контратаки. Наприклад, на лівобережжі Херсонщини, розширити там плацдарм, вийти до адмінмеж Криму", – зазначив він.

Це, на думку військового експерта, і є три головних завдання для ЗСУ на цей рік.

"Це три речі, яких можна досягти цього року за допомогою цих пакетів допомоги", – підсумував Мусієнко.

Нагадаємо, США виділили найбільший пакет військової допомоги Україні на 6 млрд доларів, очільник Пентагону Ллойда Остіна розповів, яку зброю отримають ЗСУ.