Контракти.ua

326  —  20.04
Росіяни посилюють мобілізацію для наступу, але їм це може не допомогти, - ISW
Росіяни посилюють мобілізацію для наступу, але їм це може не допомогти, - ISW

Російські війська посилюють криптомобілізацію напередодні очікуваної наступальної операції влітку 2024 року. Однак їм буде складно швидко створити ефективні резерви на оперативному і стратегічному рівнях через великі втрати на фронті в Україні та у випадку, якщо ЗСУ зможуть ефективно їм протистояти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що Кремль посилює криптомобілізаційні зусилля, щоб уникнути проведення чергового часткового мобілізаційного призову резервістів. Нинішня кампанія мобілізовує 30 тисяч новобранців щомісяця, а загалом до кінця року планується поповнити армію на 300 тисяч військовослужбовців.

За даними джерел агентства Bloomberg, одноразові виплати за підписання контракту в російських регіонах збільшилися на 40 відсотків і становлять у середньому 470 тис. рублів (4992 долари США), а російське інсайдерське джерело стверджує, що деякі органи влади пропонують мільйон рублів (10 622 долари США), якщо людина хоче укласти контракт на службу.

У звіті ISW зазначається, що російські чиновники занепокоєні зниженням рівня вербування і, можливо, мають намір зробити економічні стимули наріжним каменем криптомобілізаційних зусиль навесні та влітку 2024 року. На початку квітня Міноборони РФ повідомило, що з початку року контракти на військову службу підписали понад 100 тис. росіян. Однак посилені російські криптомобілізаційні зусилля навряд чи призведуть до мобілізації ще 200 тис. осіб напередодні очікуваної наступальної операції Росії влітку 2024 року.

"За останні місяці Збройні сили РФ поповнювалися зі швидкістю, що дорівнює їхнім втратам в Україні, і посилений щомісячний призов навряд чи створить істотний надлишок особового складу для російських резервів оперативного і стратегічного рівня", - йдеться у звіті ISW.

Зазначається, що російські війська продовжили і навіть посилили наступальні операції цієї весни, і вони будуть продовжувати поглинати суттєву кількість особового складу, який міг би бути використаний для формування резервів, доки російські війська будуть підтримувати нинішній темп наступу в Україні.

З огляду на ці факти, російські війська навряд чи сформують великі резерви напередодні очікуваної наступальної операції влітку 2024 року. Обмежений час, що залишився російським військам для підготовки до очікуваної літньої наступальної операції, скоріш за все, буде означати, що доданий додатковий особовий склад у найближчі місяці буде погано підготовленим і менш боєздатним.

"Російське інсайдерське джерело нарікає на низький рівень російської підготовки і стверджує, що деякі російські добровольчі формування взагалі залишають ряди заради нового персоналу через відсутність належної підготовки", - йдеться у звіті.

ISW продовжує оцінювати, що заплановані російські резерви оперативного і стратегічного рівня, навряд чи будуть готові діяти, як сили проникнення першого ешелону або як експлуатаційні сили другого ешелону, здатні провести широкомасштабні наступи у 2024 році, якщо Збройні сили Україгни матимуть достатньо сил і засобів, щоб протистояти їм.

"Російські війська, швидше за все, використовуватимуть ці резерви так, як вони це робили раніше - як негайно доступні резерви живої сили для доукомплектування і посилення вже наявних підрозділів, які проводять масовані, важкі піхотні атаки з періодичними обмеженими механізованими наступами", - йдеться у звіті ISW.

Наступ РФ

Наприкінці лютого президент України Володимир Зеленський повідомив, що Росія може готувати новий наступ на початку літа чи наприкінці травня. У квітні глава держави заявив, що ворог планує до 1 червня мобілізувати 300 тисяч військових.

Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що росіяни планують розпочати новий великий наступ у червні та спробують повністю захопити Луганську та Донецьку області.

Агресор не припиняє спроб захопити Часів Яр у Донецькій області. За добу загарбники скидають на місто до 30 керованих авіабомб.

Статьи по теме
Зміна міністра оборони РФ - підготовка Кремля до затяжної війни в Україні, - ISW
Зміна міністра оборони РФ - підготовка Кремля до затяжної війни в Україні, - ISW

Висунення кандидатом на посаду нового міністра оборони Росії Андрія Бєлоусова пов'язане з високим рівнем корупції у Міноборони РФ та свідчить про підготовку Кремлем до затяжної війни з Україною.
14.05 — 378

Теракт у Підмосков'ї організувала
Теракт у Підмосков'ї організувала "Ісламська держава", Україна не причетна, - ISW

Терористична атака бойовиків "Ісламської держави Хорасан" на московський торговельний центр "Крокус Сіті Холл" є помітним провалом роботи розвідки та правоохоронних органів РФ. Характер атаки свідчить про причетність до інциденту виключно ісламських терористів, жодних ознак причетності України не виявлено.
27.03 — 333

Кадиров знайшов у Росії ознаки фашизму і заявив про готовність з ним боротись, - ISW
Кадиров знайшов у Росії ознаки фашизму і заявив про готовність з ним боротись, - ISW

Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив про "заклики до фашистських методів", що пролунали всередині Росії після теракту в підмосковному "Крокус Сіті Хол", і пригрозив тим, хто їх розповсюджує, "короткою розмовою".
26.03 — 1036