Контракти.ua

291  —  19.04
США хочуть дати фінансову допомогу Україні в кредит, але його можуть списати
США хочуть дати фінансову допомогу Україні в кредит, але його можуть списати

Президент Сполучених Штатів Америки матиме право списати кошти, що будуть надані Україні, як фінансова допомога.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідний законопроект.

Згідно з ініціативою спікера Палати представників США Майка Джонсона, пропонується виділити Україні 7,8 млрд доларів прямої фінансової допомоги в кредит.

Однак в законопроект є пункт, який дозволить президенту США списати половину, а згодом - і всю суму фінансової допомоги, яка буде надана Україні.

Зокрема, після 15 листопада 2024 року президент після подачі відповідного обґрунтування до Конгресу, зможе списати до половини суми боргу. А з 1 січня 2026 року президент отримає право списати весь борг.

Зазначимо, що у листопаді 2024 року в США відбудуться президентські вибори. А отже наразі невідомо, від кого буде залежати, чи спишуть кредит для України чи ні.

Допомога Україні від США

Нагадаємо, що від минулої осені в США намагаються знайти гроші для надання фінансової допомоги Україні. У лютому цього року Сенат нарешті схвалив законопроєкт, який передбачає кошти на допомогу Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США.

Зокрема Україні в рамках цього законопроекту передбачено понад 60 млрд доларів.

Сьогодні спікер Палати представників опублікував текст ініціативи фінансування допомоги Україні. Відомо, що його можуть схвалити вже цієї суботи.