Контракти.ua

236  —  09.04
Україні відомо про більше 50 військових, які були страчені ворогом, - Офіс генпрокурора
Україні відомо про більше 50 військових, які були страчені ворогом, - Офіс генпрокурора

Офіс генерального прокурора відкрив 27 кримінальних проваджень за фактами страти українських військовополонених. Мова йде про вбивство 54 бійців.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на керівника Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрія Бєлоусова в ефірі телемарафону.

Коментуючи відео зі стратою військовополонених ЗСУ, яке почало ширитись мережею 7 квітня, Бєлоусов розповів, що злочин відбувся біля Кринок у Херсонській області, втім деталі перевіряються. Зокрема він закликав пам’ятати про близьких і не озвучувати передчасно імена загиблих.

"По цьому факту і попередніх ми відпрацьовуємо також командування, яке несе відповідальність за такі дії. Йдеться не лише про командирів підрозділів, а й про найвище військово-політичне керівництво. Тому що це - не поодинокий випадок, а свідчення політики Росії", - заявив він.

За словами Бєлоусова, випадки страти фіксуються з березня 2022 року. Зокрема суд вже виніс перший вирок російському терористу за страту бійця у Чернігівській області. Водночас розслідування ускладнює те, що у прокурорів й слідчих зазвичай немає доступу до місця злочину або ж оглянути тіло жертви.

"Але ця робота ведеться. Україна має унікальний досвід документування злочинів, навіть не маючи доступу до території… Ми працюємо з Міжнародним кримінальним судом, Моніторинговою місією ООН, розвідувальними органами і неурядовими організаціями, які також збирають інформацію. Наше завдання зараз – документувати, фіксувати, розповідати світу правду. Злочинці опиняться на лаві підсудних, це лише питання часу", - додав Бєлоусов.

Російська армія не вперше вдається до порушення Женевських конвенцій, розстрілюючи українських військовополонених. Такі випадки фіксувалися, зокрема, в Авдіївці, поблизу Роботиного, Бахмуту, а також в колонії Оленівки.

За даними ООН, лише протягом цієї зими російські окупанти стратили 32 українських військовополонених.

Статьи по теме
З початку повномасштабної війни від тортур росіян постраждали 75 українських дітей, – Офіс генпрокурора
З початку повномасштабної війни від тортур росіян постраждали 75 українських дітей, – Офіс генпрокурора

За період повномасштабного вторгнення від тортур росіян постраждали 75 українських дітей, 69 – у селі Ягідне Чернігівської області.
31.08.23 — 322

В Україну через війну загинули 500 дітей
В Україну через війну загинули 500 дітей

В Україні через російську агресію загинули 500 дітей. Ще більше тисячі неповнолітніх постраждали.
13.08.23 — 407

Понад 1512 дітей постраждали в Україні через російську агресію
Понад 1512 дітей постраждали в Україні через російську агресію

Станом на ранок 17 червня 2023 року відомо про більш ніж 1512 дітей, які постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Росії.
17.06.23 — 337